Акції майнінгових компаній злетіли у ціні

Акції майнінгових компаній злетіли у ціні

Публічні майнінгові компанії стрімко відновлюють втрачені позиції завдяки росту курсу біткоїна.

Акції провідних публічних майнінгових компаній демонструють рекордні темпи зростання від початку року: Bitfarms – +155%; Marathon Digital – +146%; Hut8 – +116%. Про це свідчать статистичні дані Yahoo Finance.

Інвестори позитивно відреагували на зростання ринкової вартості BTC. Адже більшість майнерів матимуть змогу вийти на рівень беззбитковості, розширити виробничі потужності та наростити хешрейт.

Акції майнінгових компаній злетіли у ціні
Зростання акцій Bitfarms від початку року. Джерело: Santiment

Від початку року публічні майнери вже акумулювали додатково 5000 BTC. Їхні фінансові позиції поступово покращуються, й вони вже можуть уникнути вимушених розпродажів монет задля покриття операційних витрат.

Дохідність використання енергії

Luxor Hashprice Index показує дохідність обсягу енергії, що використовується для видобутку біткоїнів. Цей показник враховує складність видобутку, ціну електроенергії та фіатну вартість BTC. Від початку року він вже зріс на 21%. Отже, майнінгові операції стають вигіднішими.

Зростання акцій майнінгових компаній виявилося навіть більш значущим за відновлення фундаментальних показників, адже інвестори також закладають потенціал зростання у наступні місяці.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Проблеми майнерів

Наприкінці минулого року декілька провідних майнерів зазнали суттєвих фінансових проблем. Так, Core Scientific був змушений розпочати процедуру банкрутства через неможливість виконання своїх зобов’язань. Argo Blockchain вдалося уникнути банкрутства за завдяки продажу обладнання та майнінгового центру у Техасі.

Читайте також: Що таке Біткоїн

Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Борги компанії перед кредиторами оцінюються у суму до $500 млн. Євген Комчук 09 лютого 2023
Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Перше в Україні друковане видання про Біткоїн презентують 17 лютого у Києві на конференції «Follow Bitcoin». Bitcoin Magazine 09 лютого 2023
Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Це рішення є останнім у низці судових справ, програних фейковим Сатоші Накамото. Євген Комчук 09 лютого 2023