Президент Казахстану підписав закон, який регулює майнінг

Президент Казахстану підписав закон, який регулює майнінг

Документ регулює не лише діяльність майнерів, а й сферу виробництва та обігу цифрових активів.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон «Про цифрові активи в Республіці Казахстан». Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Також він підписав супутні поправки з питань цифрових активів та інформатизації, поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення та поправки до Податкового кодексу.

За словами законодавців, ці закони націлені на створення правової бази для розвитку діяльності з випуску та обігу цифрових активів та майнінгу в країні. Закони сприятимуть формуванню легального ринку цифрових активів, залученню іноземних інвестицій у цю галузь та розвитку економіки Казахстану загалом.

Як приймався закон про майнінг

У грудні 2022 року Мажиліс (нижня палата) парламенту Казахстану ухвалив у другому читанні законопроєкт «Про цифрові активи Республіки Казахстан», який запроваджує нові податки та встановлює механізми взаємодії майнерів біткоїна з національною енергетичною мережею.

27 січня депутати Сенату (верхня палата) парламенту схвалили закон та пакет супутніх поправок до нього.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Частка Казахстану у світовому хешрейті

Частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна на сьогодні становить 6,4%. Для порівняння: у першому кварталі 2022 року цей показник був на рівні 18%.

Ще у жовтні 2022 року Казахстан зберігав за собою статус третьої країни за вкладом потужностей у хешрейт Біткоїна.

Лідером рейтингу були США, чия частка на загальній швидкості хешування становила 37,84%. На другому місці розмістився Китай з показником 21,11%. А частка Казахстану становила 13,22%.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024