Президент Казахстану підписав закон, який регулює майнінг

Президент Казахстану підписав закон, який регулює майнінг

Документ регулює не лише діяльність майнерів, а й сферу виробництва та обігу цифрових активів.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон «Про цифрові активи в Республіці Казахстан». Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Також він підписав супутні поправки з питань цифрових активів та інформатизації, поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення та поправки до Податкового кодексу.

За словами законодавців, ці закони націлені на створення правової бази для розвитку діяльності з випуску та обігу цифрових активів та майнінгу в країні. Закони сприятимуть формуванню легального ринку цифрових активів, залученню іноземних інвестицій у цю галузь та розвитку економіки Казахстану загалом.

Як приймався закон про майнінг

У грудні 2022 року Мажиліс (нижня палата) парламенту Казахстану ухвалив у другому читанні законопроєкт «Про цифрові активи Республіки Казахстан», який запроваджує нові податки та встановлює механізми взаємодії майнерів біткоїна з національною енергетичною мережею.

27 січня депутати Сенату (верхня палата) парламенту схвалили закон та пакет супутніх поправок до нього.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Частка Казахстану у світовому хешрейті

Частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна на сьогодні становить 6,4%. Для порівняння: у першому кварталі 2022 року цей показник був на рівні 18%.

Ще у жовтні 2022 року Казахстан зберігав за собою статус третьої країни за вкладом потужностей у хешрейт Біткоїна.

Лідером рейтингу були США, чия частка на загальній швидкості хешування становила 37,84%. На другому місці розмістився Китай з показником 21,11%. А частка Казахстану становила 13,22%.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024