Президент Казахстану підписав закон, який регулює майнінг

Президент Казахстану підписав закон, який регулює майнінг

Документ регулює не лише діяльність майнерів, а й сферу виробництва та обігу цифрових активів.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон «Про цифрові активи в Республіці Казахстан». Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Також він підписав супутні поправки з питань цифрових активів та інформатизації, поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення та поправки до Податкового кодексу.

За словами законодавців, ці закони націлені на створення правової бази для розвитку діяльності з випуску та обігу цифрових активів та майнінгу в країні. Закони сприятимуть формуванню легального ринку цифрових активів, залученню іноземних інвестицій у цю галузь та розвитку економіки Казахстану загалом.

Як приймався закон про майнінг

У грудні 2022 року Мажиліс (нижня палата) парламенту Казахстану ухвалив у другому читанні законопроєкт «Про цифрові активи Республіки Казахстан», який запроваджує нові податки та встановлює механізми взаємодії майнерів біткоїна з національною енергетичною мережею.

27 січня депутати Сенату (верхня палата) парламенту схвалили закон та пакет супутніх поправок до нього.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Частка Казахстану у світовому хешрейті

Частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна на сьогодні становить 6,4%. Для порівняння: у першому кварталі 2022 року цей показник був на рівні 18%.

Ще у жовтні 2022 року Казахстан зберігав за собою статус третьої країни за вкладом потужностей у хешрейт Біткоїна.

Лідером рейтингу були США, чия частка на загальній швидкості хешування становила 37,84%. На другому місці розмістився Китай з показником 21,11%. А частка Казахстану становила 13,22%.

Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Біткоїн випередив за прибутковістю всі традиційні інвестиційні активи. Євген Комчук 20 березня 2023
Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Шахраї отримали віддалений доступ до гарячих гаманців користувачів. Дмитро Харьков 20 березня 2023
Coinbase хоче відкрити нову біржу Coinbase хоче відкрити нову біржу Нова платформа працюватиме за межами США, зосередившись на глобальних клієнтах. Євген Комчук 20 березня 2023