Сенат Казахстану ухвалив закон про майнінг

Сенат Казахстану ухвалив закон про майнінг

Влада очікує, що це допоможе сформувати легальний ринок цифрових активів.

У Казахстані депутати Сенату (верхня палата) парламенту схвалили закон «Про цифрові активи в Республіці Казахстан» та пакет супутніх поправок до нього. Про це повідомляє Zakon.kz.

Усі ці документи становлять єдине зведення законів, розроблених для регулювання сфери майнінгу та обігу біткоїна і криптовалют у країні.

Ухвалені законопроєкти направлені на підпис главі держави.

За словами законодавців, головною метою цієї ініціативи є створення законодавчої основи для сфери виробництва та обігу цифрових активів. Очікується, що ці закони дозволять сформувати легальний ринок цифрових активів і залучити більше іноземних інвестицій у цю галузь. Все це надалі сприятиме розвитку економіки Казахстану в цілому, підвищить його конкурентоспроможність і збільшить надходження до держбюджету.

Шлях законопроєкту

У грудні 2022 року Мажиліс (нижня палата) парламенту Казахстану ухвалив у другому читанні законопроєкт «Про цифрові активи Республіки Казахстан», який запроваджує нові податки та встановлює механізми взаємодії майнерів біткоїна з національною енергетичною мережею.

Згідно з документом майнери можуть використовувати енергію із загальної мережі лише у разі виникнення профіциту. До того ж вони будуть змушені проводити всі операції через національну біржу.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Як законодавчі ініціативи впливають на майнерів

Частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна на сьогодні становить 6,4%. Для порівняння: у першому кварталі 2022 року цей показник був на рівні 18%.

Ще у жовтні 2022 року Казахстан зберігав за собою статус третьої країни за вкладом потужностей у хешрейт Біткоїна.

Лідером рейтингу були США, чия частка на загальній швидкості хешування становила 37,84%. На другому місці розмістився Китай з показником 21,11%. А частка Казахстану становила 13,22%.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024