Сенат Казахстану ухвалив закон про майнінг

Сенат Казахстану ухвалив закон про майнінг

Влада очікує, що це допоможе сформувати легальний ринок цифрових активів.

У Казахстані депутати Сенату (верхня палата) парламенту схвалили закон «Про цифрові активи в Республіці Казахстан» та пакет супутніх поправок до нього. Про це повідомляє Zakon.kz.

Усі ці документи становлять єдине зведення законів, розроблених для регулювання сфери майнінгу та обігу біткоїна і криптовалют у країні.

Ухвалені законопроєкти направлені на підпис главі держави.

За словами законодавців, головною метою цієї ініціативи є створення законодавчої основи для сфери виробництва та обігу цифрових активів. Очікується, що ці закони дозволять сформувати легальний ринок цифрових активів і залучити більше іноземних інвестицій у цю галузь. Все це надалі сприятиме розвитку економіки Казахстану в цілому, підвищить його конкурентоспроможність і збільшить надходження до держбюджету.

Шлях законопроєкту

У грудні 2022 року Мажиліс (нижня палата) парламенту Казахстану ухвалив у другому читанні законопроєкт «Про цифрові активи Республіки Казахстан», який запроваджує нові податки та встановлює механізми взаємодії майнерів біткоїна з національною енергетичною мережею.

Згідно з документом майнери можуть використовувати енергію із загальної мережі лише у разі виникнення профіциту. До того ж вони будуть змушені проводити всі операції через національну біржу.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Як законодавчі ініціативи впливають на майнерів

Частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна на сьогодні становить 6,4%. Для порівняння: у першому кварталі 2022 року цей показник був на рівні 18%.

Ще у жовтні 2022 року Казахстан зберігав за собою статус третьої країни за вкладом потужностей у хешрейт Біткоїна.

Лідером рейтингу були США, чия частка на загальній швидкості хешування становила 37,84%. На другому місці розмістився Китай з показником 21,11%. А частка Казахстану становила 13,22%.

Біржа Gemini залишає Нідерланди Біржа Gemini залишає Нідерланди Торгова платформа не змогла виконати вимоги місцевих регуляторів. Володимир Гришенко 02 жовтня 2023
Автомобілі Honda тепер можна купити за BTC Автомобілі Honda тепер можна купити за BTC Послуга поки що доступна лише жителям США, але згодом перелік країн планують розширити. Володимир Гришенко 02 жовтня 2023
Заарештовано співзасновника фонду Three Arrows Capital Заарештовано співзасновника фонду Three Arrows Capital Су Чжу затримали в аеропорту Сінгапуру під час спроби виїхати з країни. Володимир Гришенко 02 жовтня 2023