Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

В Україні за BTC можна купити ліки, в Італії новий «біткоїн-податок», у розробника Bitcoin Core вкрали 200 BTC, фонд BlackRock тепер працює з BTC, складність майнінгу падає, через мережу Біткоїна пройшло $14 трлн, біткоїн домінує на ринку і лідирує за запитами в Google.

В Україні популярна мережа аптек почала приймати BTC

Велика українська мережа аптек «АНЦ» інтегрувала сервіс Binance Pay, завдяки чому тепер можна придбати ліки за біткоїни.

Binance стала ексклюзивним партнером мережі аптек «АНЦ» «для впровадження інноваційних видів оплати для споживачів на шляху до сталого прийняття біткоїна та криптовалют».

В Італії запровадили податок на прибуток від торгівлі біткоїнами

Італійський парламент ухвалив поправки до бюджету на 2023 рік. Тепер з прибутку від торгових операцій з біткоїном та криптовалютами треба сплатити податок у 26%. Але лише за наявності прибутку понад 2000 євро.

Бюджет у цілому узаконює біткоїн та криптовалюти, визначаючи їх як «цифрове подання вартості чи прав, яке може передаватися та зберігатися в електронному вигляді з використанням технології розподіленого реєстру чи аналогічної».

Розробник Bitcoin Core заявив про втрату понад 200 BTC

Розробник Bitcoin Core Люк Дашр стверджує, що 31 грудня хакери викрали 216 BTC з його гаманця, зламавши PGP-ключ (Pretty Good Privacy).

Дашр розповів, що невідомі особи якимось чином отримали доступ до його PGP-ключа. Цей метод часто використовується для ускладнення доступу до зашифрованої інформації за допомогою двох ключів.

Фонд BlackRock почав працювати з біткоїном

Найбільша керуюча активами компанія BlackRock додала біткоїн як один з активів у свій глобальний розподільчий фонд для пасивних інвесторів (Global Allocation Fund).

Фонд Blackrock управляє активами на $15 млрд і прагне переважно інвестувати в активи, які, на думку аналітиків, недооцінені. І зараз у перелік своїх послуг він додав ф'ючерси на BTC, які котируються на біржах та пройшли реєстрацію у регуляторів.

Рік розпочався зі зниження складності майнінгу

Під час останнього перерахунку 3 січня складність майнінгу скоригувалась на 3,6%, до 34,1 т.

Зниження складності майнінгу відбулося переважно через погіршення погодних умов у США та зимового шторму, що викликало відключення обладнання в Техасі та інших американських штатах.

Мережа Біткоїна за рік обробила перекази на $14 трлн

Обсяг переказів у мережі Біткоїна у 2022 році становив $14,8 трлн, або 556,8 млн BTC.

Ринкова вартість BTC впала на 65% за останній рік, але загальний обсяг переказів зріс як у фіатному, так і в біткоїн-вимірах. Ця тенденція означає, що BTC стає найпопулярнішим у світі засобом платежу.

Домінування BTC на ринку цифрових активів зростає

Частка капіталізації BTC на ринку цифрових активів становить 41,6%, що приблизно на 1,5 п. п. вище, ніж три місяці тому.

В останні місяці питома вага біткоїна на ринку цифрових активів не лише перевищила психологічний рівень у 40%, а й продовжила зростати. Структура активів інвесторів зміщується у бік більшого домінування BTC.

Біткоїн залишається лідером за запитами в Google

У 2022 році Біткоїн був лідером із пошукових запитів у Google серед усіх цифрових валют.

Згідно з аналізом даних Google Trends, у 2022 році на слово «Біткоїн» припадало 28,4 млн запитів щомісяця. Рівень інтересу до Біткоїна в рази більший, ніж до будь-яких криптовалют.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024