Мережа Біткоїна за рік обробила переказів на $14 трлн

Мережа Біткоїна за рік обробила переказів на $14 трлн

Попри ведмежий ринок через мережу у 2022 році пройшло майже 557 млн BTC.

Обсяг переказів у мережі Біткоїна у 2022 році склав $14,8 трлн або 556,8 млн BTC. Про це повідомляє аналітик Bitcoin Magazine Ділан ЛеКлер.

Ринкова вартість BTC впала на 65% за останній рік, але загальний обсяг переказів виріс як у фіатному, так і біткоїн-вимірах. Ця тенденція означає, що BTC стає популярним світовим засобом для платежів.

Мережа Біткоїна за рік обробила переказів на $14 трлн
Динаміка обсягу переказів у мережі Біткоїна. Джерело: Bitcoin Magazine

Зважаючи на те, що частка ходлерів також постійно зростає та вже перевищила 66%, то монети, що контролюються іншими учасниками мережі все більш активно використовуються у платежах. Розвиток протоколу другого рівня Lightning Network також сприяє визнанню біткоїна як глобального платіжного засобу.

Доступність транзакцій

Одним із чинників, що сприяє попиту на BTC-транзакції є їхня доступність. Так, середня вартість транзакцій у біткоїнах наразі становить $0,8 порівняно з $2,3 на початку минулого року.

До того ж частка комісій, що сплачується майнерам, також постійно знижується. Зараз вона становить лише 0,003% порівняно з 0,021% рік тому. Для мікротранзакцій, як правило, використовується, Lightning Network з мінімальними комісіями, меншими за один цент.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Застосунки Lightning Network

Цей тренд може й надалі посилитися через розробку нових застосунків Lightning Network. Зокрема компанія MicroStrategy розробляє застосунки Lightning Software-as-a-Service, що можуть бути корисними для маркетингової діяльності та забезпечення більшої захищеності сайтів від потенційних кібератак.

Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Борги компанії перед кредиторами оцінюються у суму до $500 млн. Євген Комчук 09 лютого 2023
Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Перше в Україні друковане видання про Біткоїн презентують 17 лютого у Києві на конференції «Follow Bitcoin». Bitcoin Magazine 09 лютого 2023
Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Це рішення є останнім у низці судових справ, програних фейковим Сатоші Накамото. Євген Комчук 09 лютого 2023