Розробник Bitcoin Core заявив про втрату понад 200 BTC

Розробник Bitcoin Core заявив про втрату понад 200 BTC

PGP-ключ Люка Дашра був скомпрометований, що призвело до втрати монет.

Розробник Bitcoin Core Люк Дашр стверджує, що 31 грудня хакери викрали 216 BTC з його гаманця шляхом зламу PGP-ключа (Pretty Good Privacy). Про це програміст повідомив у Twitter.

Дашр розповів, що невідомі особи якимось чином отримали доступ до його PGP-ключа. Цей метод часто використовується задля ускладнення доступу до зашифрованої інформації шляхом використання двох ключів.

Дані блокчейну свідчать про те, що після викрадення монет невідомі особи використовували CoinJoin для приховування адрес і кінцевих отримувачів коїнів. Загальна сума викрадених коштів становить $3,6 млн. Дашр уже звернувся до правоохоронних органів з цього приводу.

Реакція Біткоїн-спільноти

Представники Біткоїн-ком’юніті розділилися у своїх оцінках щодо інциденту. Деякі біткоїнери вже висловили своє співчуття. Інші вважають, що розробник припустився певних помилок при використанні свого робочого ноутбука для операцій з BTC.

Також висловлюються думки щодо можливої фабрикації всієї ситуації з начебто втратою монет самим Люком Дашром. Багато людей не вірять, що настільки досвідчений розробник із сильним технічним бекграундом міг втратити монети через хакерську атаку.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Хакерська атака на майнінговий пул

Минулого місяця також повідомлялося про хакерську атаку на майнінговий пул BTC.com. У результаті було викрадено монет на загальну суму в $3 млн. Постраждали як власники пулу, так і його клієнти. Розслідування цього інциденту триває у Китаї, де біткоїн визнаний «віртуальною власністю».

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024