Розробник Bitcoin Core заявив про втрату понад 200 BTC

Розробник Bitcoin Core заявив про втрату понад 200 BTC

PGP-ключ Люка Дашра був скомпрометований, що призвело до втрати монет.

Розробник Bitcoin Core Люк Дашр стверджує, що 31 грудня хакери викрали 216 BTC з його гаманця шляхом зламу PGP-ключа (Pretty Good Privacy). Про це програміст повідомив у Twitter.

Дашр розповів, що невідомі особи якимось чином отримали доступ до його PGP-ключа. Цей метод часто використовується задля ускладнення доступу до зашифрованої інформації шляхом використання двох ключів.

Дані блокчейну свідчать про те, що після викрадення монет невідомі особи використовували CoinJoin для приховування адрес і кінцевих отримувачів коїнів. Загальна сума викрадених коштів становить $3,6 млн. Дашр уже звернувся до правоохоронних органів з цього приводу.

Реакція Біткоїн-спільноти

Представники Біткоїн-ком’юніті розділилися у своїх оцінках щодо інциденту. Деякі біткоїнери вже висловили своє співчуття. Інші вважають, що розробник припустився певних помилок при використанні свого робочого ноутбука для операцій з BTC.

Також висловлюються думки щодо можливої фабрикації всієї ситуації з начебто втратою монет самим Люком Дашром. Багато людей не вірять, що настільки досвідчений розробник із сильним технічним бекграундом міг втратити монети через хакерську атаку.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Хакерська атака на майнінговий пул

Минулого місяця також повідомлялося про хакерську атаку на майнінговий пул BTC.com. У результаті було викрадено монет на загальну суму в $3 млн. Постраждали як власники пулу, так і його клієнти. Розслідування цього інциденту триває у Китаї, де біткоїн визнаний «віртуальною власністю».

Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Борги компанії перед кредиторами оцінюються у суму до $500 млн. Євген Комчук 09 лютого 2023
Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Перше в Україні друковане видання про Біткоїн презентують 17 лютого у Києві на конференції «Follow Bitcoin». Bitcoin Magazine 09 лютого 2023
Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Це рішення є останнім у низці судових справ, програних фейковим Сатоші Накамото. Євген Комчук 09 лютого 2023