Рік почався зі зниження складності майнінгу

Рік почався зі зниження складності майнінгу

Це зниження майнінгу Біткоїна нівелювало попереднє зростання, що сталося після перерахунку складності у грудні.

Під час останнього перерахунку 3 січня складність майнінгу скорегувалася на 3,6% до 34,1 Т. Про це свідчать дані BTC.com.

Зниження складності майнінгу відбулося переважно через погіршення погодних умов у США та зимовий шторм, що викликав відключення обладнання у Техасі та інших американських штатах.

Рік почався зі зниження складності майнінгу
Динаміка складності майнінгу. Джерело: BTC.com

Попри короткострокову корекцію, рівень складності все ще залишається на 40% вищим порівняно з показниками минулого року (24,4 Т). Обчислювальна потужність мережі Біткоїна продовжує зростати навіть попри значне зниження його фіатної вартості (на 65%) за останній рік.

Хешрейт та прибутковість майнінгу

Середній хешрейт за останні сім днів склав 256,7 EH/s, у той час, як два тижні тому він складав 245,1 EH/s. Таким чином, відбувається відновлення хешрейту після підключення обладнання внаслідок мінімізації наслідків шторму.

Але прибутковість майнінгу значно впала протягом останнього року внаслідок ведмежого ринку. Наразі майнери отримують лише $0,06 за TH/s порівняно з $0,23 TH/s рік тому. Серед основних причин – падіння курсу BTC та використання нового потужнішого майнінгового обладнання.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Доходи майнерів

Попри зниження рентабельності, доходи майнерів залишаються порівняно високими: 327 000 BTC на рік або $9,4 млрд. Зниження у фіатному обчисленні склало 44%, а у BTC-вимірі – лише 7%. Така ситуація типова для періоду затяжної рецесії на ринку цифрових активів.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023