Рік почався зі зниження складності майнінгу

Рік почався зі зниження складності майнінгу

Це зниження майнінгу Біткоїна нівелювало попереднє зростання, що сталося після перерахунку складності у грудні.

Під час останнього перерахунку 3 січня складність майнінгу скорегувалася на 3,6% до 34,1 Т. Про це свідчать дані BTC.com.

Зниження складності майнінгу відбулося переважно через погіршення погодних умов у США та зимовий шторм, що викликав відключення обладнання у Техасі та інших американських штатах.

Рік почався зі зниження складності майнінгу
Динаміка складності майнінгу. Джерело: BTC.com

Попри короткострокову корекцію, рівень складності все ще залишається на 40% вищим порівняно з показниками минулого року (24,4 Т). Обчислювальна потужність мережі Біткоїна продовжує зростати навіть попри значне зниження його фіатної вартості (на 65%) за останній рік.

Хешрейт та прибутковість майнінгу

Середній хешрейт за останні сім днів склав 256,7 EH/s, у той час, як два тижні тому він складав 245,1 EH/s. Таким чином, відбувається відновлення хешрейту після підключення обладнання внаслідок мінімізації наслідків шторму.

Але прибутковість майнінгу значно впала протягом останнього року внаслідок ведмежого ринку. Наразі майнери отримують лише $0,06 за TH/s порівняно з $0,23 TH/s рік тому. Серед основних причин – падіння курсу BTC та використання нового потужнішого майнінгового обладнання.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Доходи майнерів

Попри зниження рентабельності, доходи майнерів залишаються порівняно високими: 327 000 BTC на рік або $9,4 млрд. Зниження у фіатному обчисленні склало 44%, а у BTC-вимірі – лише 7%. Така ситуація типова для періоду затяжної рецесії на ринку цифрових активів.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024