Рік почався зі зниження складності майнінгу

Рік почався зі зниження складності майнінгу

Це зниження майнінгу Біткоїна нівелювало попереднє зростання, що сталося після перерахунку складності у грудні.

Під час останнього перерахунку 3 січня складність майнінгу скорегувалася на 3,6% до 34,1 Т. Про це свідчать дані BTC.com.

Зниження складності майнінгу відбулося переважно через погіршення погодних умов у США та зимовий шторм, що викликав відключення обладнання у Техасі та інших американських штатах.

Рік почався зі зниження складності майнінгу
Динаміка складності майнінгу. Джерело: BTC.com

Попри короткострокову корекцію, рівень складності все ще залишається на 40% вищим порівняно з показниками минулого року (24,4 Т). Обчислювальна потужність мережі Біткоїна продовжує зростати навіть попри значне зниження його фіатної вартості (на 65%) за останній рік.

Хешрейт та прибутковість майнінгу

Середній хешрейт за останні сім днів склав 256,7 EH/s, у той час, як два тижні тому він складав 245,1 EH/s. Таким чином, відбувається відновлення хешрейту після підключення обладнання внаслідок мінімізації наслідків шторму.

Але прибутковість майнінгу значно впала протягом останнього року внаслідок ведмежого ринку. Наразі майнери отримують лише $0,06 за TH/s порівняно з $0,23 TH/s рік тому. Серед основних причин – падіння курсу BTC та використання нового потужнішого майнінгового обладнання.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Доходи майнерів

Попри зниження рентабельності, доходи майнерів залишаються порівняно високими: 327 000 BTC на рік або $9,4 млрд. Зниження у фіатному обчисленні склало 44%, а у BTC-вимірі – лише 7%. Така ситуація типова для періоду затяжної рецесії на ринку цифрових активів.

Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Мешканці країни тепер можуть займатися трейдингом на платформі MercadoLibre. Юлiя Савицька 30 березня 2023
Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Бум у сегменті майнінгу змінюється на стале зростання. Дмитро Харьков 30 березня 2023
Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Регіон хоче полегшити надання банківських операцій для компаній, які працюють з біткоїном та криптовалютами. Юлiя Савицька 29 березня 2023