Майнери заробили за рік 330 000 BTC

Майнери заробили за рік 330 000 BTC

Доходи майнерів у 2022 році знизилися, але залишаються порівняно високими.

За підсумками 2022 року сукупні доходи біткоїн-майнерів становили 327 000 BTC, або $9,4 млрд. Про це повідомляє Bitcoin Magazine із посиланням на дані Glassnode.

Через ведмежий ринок доходи майнерів знизилися порівняно з попереднім роком. Падіння становило 7% у вимірі BTC та 44% у фіатному обчисленні. Така різниця пояснюється тим, що поточний курс біткоїна приблизно на 70% нижчий за історичний максимум минулого року.

Майнери заробили за рік 330 000 BTC
Динаміка доходів майнерів. Джерело: Bitcoin Magazine

Статистичні дані вказують на те, що доходи у BTC стало знижуються щороку. При цьому фіатні доходи здебільшого зростають у довгостроковому періоді, хоча й спостерігаються значні коливання. Головна причина – довгостроковий тренд збільшення капіталізації біткоїна.

Методологія розрахунку

Розрахований показник доходів майнерів включає не лише видобуті монети (як винагороду за блок), а й надходження від зміни вартості акцій та інших фінансових потоків. Отримані дані представлені у BTC та фіатному обчисленні задля об’єктивнішого аналізу.

Відповідно доходи у BTC переводяться у долари США на момент їх отримання. Аналогічна процедура проводиться й у зворотному напрямку. Показник враховує зміну ціни активу протягом року. Наприклад, середньозважений курс цього року для майнерів становив близько $28 700 за один біткоїн.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Проблеми великих майнерів

Навіть найбільші майнінгові компанії відчувають значний тиск на цьому етапі. Зокрема майнер Core Scientific минулого тижня розпочав процедуру банкрутства. Іннший учасник ринку Argo Blockchain наразі уник ліквідації за допомогою залучення $100 млн фінансування як через продаж активів, так і отримання позики.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
ФБР допитало Біткоїн-розробників ФБР допитало Біткоїн-розробників Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Результати дослідження свідчать про зростання інтересу до Біткоїн-індустрії з боку інвесторів. Володимир Гришенко 12 квітня 2024