Майнери заробили за рік 330 000 BTC

Майнери заробили за рік 330 000 BTC

Доходи майнерів у 2022 році знизилися, але залишаються порівняно високими.

За підсумками 2022 року сукупні доходи біткоїн-майнерів становили 327 000 BTC, або $9,4 млрд. Про це повідомляє Bitcoin Magazine із посиланням на дані Glassnode.

Через ведмежий ринок доходи майнерів знизилися порівняно з попереднім роком. Падіння становило 7% у вимірі BTC та 44% у фіатному обчисленні. Така різниця пояснюється тим, що поточний курс біткоїна приблизно на 70% нижчий за історичний максимум минулого року.

Майнери заробили за рік 330 000 BTC
Динаміка доходів майнерів. Джерело: Bitcoin Magazine

Статистичні дані вказують на те, що доходи у BTC стало знижуються щороку. При цьому фіатні доходи здебільшого зростають у довгостроковому періоді, хоча й спостерігаються значні коливання. Головна причина – довгостроковий тренд збільшення капіталізації біткоїна.

Методологія розрахунку

Розрахований показник доходів майнерів включає не лише видобуті монети (як винагороду за блок), а й надходження від зміни вартості акцій та інших фінансових потоків. Отримані дані представлені у BTC та фіатному обчисленні задля об’єктивнішого аналізу.

Відповідно доходи у BTC переводяться у долари США на момент їх отримання. Аналогічна процедура проводиться й у зворотному напрямку. Показник враховує зміну ціни активу протягом року. Наприклад, середньозважений курс цього року для майнерів становив близько $28 700 за один біткоїн.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Проблеми великих майнерів

Навіть найбільші майнінгові компанії відчувають значний тиск на цьому етапі. Зокрема майнер Core Scientific минулого тижня розпочав процедуру банкрутства. Іннший учасник ринку Argo Blockchain наразі уник ліквідації за допомогою залучення $100 млн фінансування як через продаж активів, так і отримання позики.

Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Біткоїн випередив за прибутковістю всі традиційні інвестиційні активи. Євген Комчук 20 березня 2023
Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Шахраї отримали віддалений доступ до гарячих гаманців користувачів. Дмитро Харьков 20 березня 2023
Coinbase хоче відкрити нову біржу Coinbase хоче відкрити нову біржу Нова платформа працюватиме за межами США, зосередившись на глобальних клієнтах. Євген Комчук 20 березня 2023