Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу

В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибутковий бізнес. Однак, якщо помилитися з обладнанням, ігнорувати курс BTC або використовувати дорогу електроенергію, будете працювати в «мінус». Щоб підвищити шанси на успіх, слід використовувати калькулятор майнінгу.

На ринку представлено безліч калькуляторів майнінгу, які полегшують цей процес. Розберімось, що потрібно рахувати і як.

Чинники, що впливають на прибутковість майнінгу

Отже, які фактори враховують калькулятори для розрахунку дохідності майнінгу?

Хешрейт

Це обчислювальна потужність вашого майнера, яка вимірюється в хешах за секунду. Найвищий хешрейт вимірюється в кілохешах за секунду (kH/S), мегахешах за секунду (MH/S) тощо.

Споживана потужність

Вимірюється у ватах (Вт) і є показником енергії, що споживається ASIC-майнером за секунду. Зазвичай її вказано на сайті виробника. Не забудьте врахувати потужність усіх майнерів, які ви використовуєте.

Вартість електроенергії

Вартість електроенергії залежатиме від вашого місцеперебування та споживаних обсягів. Ви можете перевірити ціни на електроенергію у більшості країн, переглянувши відповідні звіти. Низька вартість електрики та сприятливий клімат – важливі орієнтири для майнінгових компаній.

Вартість біткоїна

Ще одним важливим фактором, який враховують калькулятори майнінгу, є вартість біткоїна. Часто буває так, що видобуток біткоїнів стає невигідним. Наприклад, ви отримуєте 6,25 BTC за майнінг кожного блоку, але це нічого не принесе, якщо вартість біткоїна різко впаде нижче за рівень собівартості майнінгу.

Вартість обслуговування обладнання

Ще у 2009 році, коли був представлений біткоїн, ви могли майнити його на своєму персональному комп'ютері. Нині, щоб розпочати роботу, потрібне спеціалізоване обладнання та великий капітал.

Але цього недостатньо, надмірна спека дуже швидко виведе з ладу ваші майнери, а постійний шум стане жахом як для робітників, так і для сусідів. Тому вам також потрібно інвестувати в охолоджувальне обладнання, планувати шумоізоляцію та бути готовим розв'язувати проблеми, характерні для вашого обладнання.

Складність мережі

Складність мережі – це показник складності видобутку блоку. Він також відображає «силу мережі» та ресурси, необхідні для її компрометації за допомогою атаки 51%. Складність майнінгу змінюється залежно від кількості майнерів, що беруть у ньому участь.

Наприклад, мережа Біткоїна створює блок кожні 10 хвилин. Таким чином, мережа підвищить рівень складності, якщо до неї приєднається більше майнерів. І навпаки, вона зменшиться, якщо майнери залишать мережу, щоб підтримувати постійний потік генерації блоків за одиницю часу.

Насамкінець вам слід бути готовими до коливань і мати у своєму розпорядженні додаткову енергію. Інакше ви можете програти, якщо в майбутньому складність мережі збільшиться, а ви не будете до цього готовими.

Винагорода за блок

У 2009 році нагородою за блок у мережі Біткоїна було 50 BTC. Нині це 6,25 BTC. До 2024 року це буде 3,125 BTC тощо. Це так званий халвінг, який обмежує кількість монет в обігу.

Винагорода за блок зменшується вдвічі після кожних 210 000 блоків, щоб спричинити штучну дефляцію, що підвищує цінність Біткоїна.

Ви маєте взяти халвінг до уваги, тому що вартість підтримки видобутку природно збільшується, в той час, як винагорода, навпаки, зменшується. Це може спричинити збитки, якщо BTC не подорожчає, щоб компенсувати скорочення винагороди.

Комісії майнінг-пула

Пул – це група майнерів, які добувають блоки, об’єднавши зусилля. Базове налаштування програмного забезпечення виконується адміністратором групи, а учасники платять невелику плату, щоб спростити свою роботу та підвищити ефективність.

Зазвичай комісія становить 1–3% вашого доходу. Однак це не є важливим фактором, оскільки приєднання до хорошої групи також означає вищі шанси на видобуток блоку.

Калькулятори майнінгу

Зверніть увагу, калькулятори прибутковості майнінгу дають лише приблизний прогноз. Ваш фактичний дохід від майнінгу може відрізнятися від того, що розраховується будь-яким із цих калькуляторів.

Висновок

Насамкінець хочеться нагадати, що жоден калькулятор не зможе точно підрахувати ваш потенційний прибуток або збиток від майнінгу. Це вкрай непередбачувано і залежить від багатьох умов. Але в будь-якому випадку такий інструмент допоможе підібрати вдалий час для виходу на ринок і дозволить тверезо оцінити ваші можливості.

Повний Біткоїн-вузол: основи та переваги запуску Повний Біткоїн-вузол: основи та переваги запуску Хоча взаємодіяти з мережею Біткоїна можна виключно за допомогою гаманця, запуск власного вузла (ноди) забезпечує переваги конфіденційності та надає можливість перевіряти ваші транзакції та дотримуватися обмеження кількості біткоїна у 21 мільйон. Bitcoin Magazine 14 квітня 2024
Як захистити seed-фразу Як захистити seed-фразу Безпека – це пріоритет, коли йдеться про зберігання біткоїна. Це простий посібник про те, як зберегти конфіденційність і безпеку вашої seed-фрази. Bitcoin Magazine 06 квітня 2024
Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Детальний опис семи способів, за допомогою яких можна покращити безпеку свого біткоїна з єдиним підписом, і чому мультипідпис – це найкраща альтернатива для довгострокових заощаджень. Unchained Capital 24 лютого 2024