Домінування BTC на ринку цифрових активів зростає

Домінування BTC на ринку цифрових активів зростає

Інвестори переводять активи у біткоїн під час ведмежого ринку.

Частка капіталізації BTC на ринку цифрових активів складає 41,6%, що приблизно на 1,5 п. п. вище, ніж три місяці тому. Про це свідчать статистичні дані TradingView.

Останніми місяцями питома вага біткоїна на ринку цифрових активів не лише перевищила психологічний рівень у 40%, а й продовжує зростати. Структура активів інвесторів зміщується у напрямі більшого домінування BTC.

Домінування BTC на ринку цифрових активів зростає
Частка домінування біткоїна на ринку цифрових активів. Джерело: TradingView.

Біткоїн демонструє нижчу волатильність порівняно з іншими цифровими активами. Він також менш вразливий до зовнішніх шоків у вигляді колапсу централізованих бірж чи змін у законодавчому регулюванні.

Частка BTC серед активів на Proof-of-Work

Альтернативний підхід до визначення ринкових позицій біткоїна полягає у тому, щоб порівнювати його капіталізацію лише з монетами, що використовують алгоритм консенсусу Proof-of-Work через те, що лише цей протокол дозволяє досягти максимальної децентралізації.

Відповідно до такого підходу, домінування BTC складає 92,8%. Іншими словами, лише біткоїн може виступати у ролі глобальних грошей. Зміна структури ринку прискорюється під час ведмежого ринку.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Біткоїн як засіб платежу

Зростання популярності біткоїна також спостерігається у динаміці переказів за його участю. Зокрема загальний обсяг трансферів за 2022 рік склав $14 трлн або 557 млн BTC. Така активність навіть перевищує показники бичачого ринку 2021 року.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023