Домінування BTC на ринку цифрових активів зростає

Домінування BTC на ринку цифрових активів зростає

Інвестори переводять активи у біткоїн під час ведмежого ринку.

Частка капіталізації BTC на ринку цифрових активів складає 41,6%, що приблизно на 1,5 п. п. вище, ніж три місяці тому. Про це свідчать статистичні дані TradingView.

Останніми місяцями питома вага біткоїна на ринку цифрових активів не лише перевищила психологічний рівень у 40%, а й продовжує зростати. Структура активів інвесторів зміщується у напрямі більшого домінування BTC.

Домінування BTC на ринку цифрових активів зростає
Частка домінування біткоїна на ринку цифрових активів. Джерело: TradingView.

Біткоїн демонструє нижчу волатильність порівняно з іншими цифровими активами. Він також менш вразливий до зовнішніх шоків у вигляді колапсу централізованих бірж чи змін у законодавчому регулюванні.

Частка BTC серед активів на Proof-of-Work

Альтернативний підхід до визначення ринкових позицій біткоїна полягає у тому, щоб порівнювати його капіталізацію лише з монетами, що використовують алгоритм консенсусу Proof-of-Work через те, що лише цей протокол дозволяє досягти максимальної децентралізації.

Відповідно до такого підходу, домінування BTC складає 92,8%. Іншими словами, лише біткоїн може виступати у ролі глобальних грошей. Зміна структури ринку прискорюється під час ведмежого ринку.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Біткоїн як засіб платежу

Зростання популярності біткоїна також спостерігається у динаміці переказів за його участю. Зокрема загальний обсяг трансферів за 2022 рік склав $14 трлн або 557 млн BTC. Така активність навіть перевищує показники бичачого ринку 2021 року.

Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Goldman Sachs назвав біткоїн активом року Біткоїн випередив за прибутковістю всі традиційні інвестиційні активи. Євген Комчук 20 березня 2023
Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Хакери атакували виробника біткоїн-банкоматів General Bytes Шахраї отримали віддалений доступ до гарячих гаманців користувачів. Дмитро Харьков 20 березня 2023
Coinbase хоче відкрити нову біржу Coinbase хоче відкрити нову біржу Нова платформа працюватиме за межами США, зосередившись на глобальних клієнтах. Євген Комчук 20 березня 2023