Домінування BTC на ринку цифрових активів зростає

Домінування BTC на ринку цифрових активів зростає

Інвестори переводять активи у біткоїн під час ведмежого ринку.

Частка капіталізації BTC на ринку цифрових активів складає 41,6%, що приблизно на 1,5 п. п. вище, ніж три місяці тому. Про це свідчать статистичні дані TradingView.

Останніми місяцями питома вага біткоїна на ринку цифрових активів не лише перевищила психологічний рівень у 40%, а й продовжує зростати. Структура активів інвесторів зміщується у напрямі більшого домінування BTC.

Домінування BTC на ринку цифрових активів зростає
Частка домінування біткоїна на ринку цифрових активів. Джерело: TradingView.

Біткоїн демонструє нижчу волатильність порівняно з іншими цифровими активами. Він також менш вразливий до зовнішніх шоків у вигляді колапсу централізованих бірж чи змін у законодавчому регулюванні.

Частка BTC серед активів на Proof-of-Work

Альтернативний підхід до визначення ринкових позицій біткоїна полягає у тому, щоб порівнювати його капіталізацію лише з монетами, що використовують алгоритм консенсусу Proof-of-Work через те, що лише цей протокол дозволяє досягти максимальної децентралізації.

Відповідно до такого підходу, домінування BTC складає 92,8%. Іншими словами, лише біткоїн може виступати у ролі глобальних грошей. Зміна структури ринку прискорюється під час ведмежого ринку.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Біткоїн як засіб платежу

Зростання популярності біткоїна також спостерігається у динаміці переказів за його участю. Зокрема загальний обсяг трансферів за 2022 рік склав $14 трлн або 557 млн BTC. Така активність навіть перевищує показники бичачого ринку 2021 року.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024