Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік

Багато бізнесменів і великих фінансових компаній оцінили потенціал біткоїна і вірять у його нові рекорди цього року. Головним чином їхні прогнози будуються на можливому схваленні спотового біткоїн-ETF американським регулятором і наближенні халвінгу, який відбудеться вже цієї весни.

Передбачати майбутнє курсу біткоїна завжди складно, враховуючи його волатильність та залежність від багатьох економічних, політичних і технологічних факторів. 2024 рік навряд чи стане винятком, і ми побачимо продовження цих тенденцій. Очікується, що курс біткоїна реагуватиме на глобальні економічні зміни, зокрема монетарну політику регуляторів, інфляцію та геополітичні події. Проте все це навряд чи завадить йому й надалі демонструвати зростання.

Розглянемо, що думають експерти, бізнесмени, аналітики інвестиційних компаній та банків про курс біткоїна цього року.

Мільярдер Тім Дрейпер

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік
Джерело: сторінка Тіма Дрейпера у Facebook.

Американський інвестор і мільярдер Тім Дрейпер впевнений, що в 2024 році курс біткоїна досягне $250 000 за монету, що приблизно в шість разів вище за його нинішню вартість.

В інтерв'ю Coin Bureau експерт наголосив, що позначка в $250 000 це не межа для BTC і в подальшому біткоїн тільки дорожчатиме. Те, що курс головного цифрового активу досі не досяг прогнозованого рівня, інвестор пояснив страхами уряду США і називає це лише затримкою.

«Я б сказав, що мій прогноз у $250 000 збудеться досить швидко, тому я дотримуватимуся цієї точки зору. Я впевнений, якщо цього рівня буде досягнуто, надалі цей показник буде значно перевищено», – додав Тім Дрейпер, уточнивши, що йдеться саме про 2024 рік.

Банк Standard Chartered

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік
Джерело: Flikr

Команда Standard Chartered Bank надала менш оптимістичний прогноз. Аналітики банку вважають, що максимум BTC на 2024 рік – $120 000 за монету.

На їхню думку, на такому рівні біткоїн може зустріти наступні новорічні свята. Головним драйвером зростання стане запуск спотового біткоїн-ETF у США.

Банк JPMorgan

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік
Джерело: Flikr

Аналітики найбільшого банку США JPMorgan вважають прогнози про «біткоїн вище за $100 000» надто оптимістичними. На їхню думку, BTC зустріне халвінг на рівні $40 000, а протягом 2024 року може зрости до $45 000.

Такий скромний прогноз команда JPMorgan пояснила обмеженим потенціалом BTC, розрахувавши зростання через порівняння курсу BTC із рухом золота.

Глава компанії Blockstream Адам Бек

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік
Джерело: соцмережа X.

CEO компанії Blockstream, шифропанк Адам Бек вважає, що інвестори побачать біткоїн по $100 000 ще до халвінгу, який має відбутися у квітні 2024 року.

Надалі Адам Бек не відкинув зростання BTC до $700 000 протягом року-двох. На його думку, BTC підтримають й інвестори, які раніше вкладалися у золото. Побачивши ефективність BTC, вони почнуть обмінювати дорогоцінний метал на цифровий актив.

Інвестиційна компанія AllianceBernstein

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік
Джерело: сторінка AllianceBernstein (AB) у соцмережі X.

Команда однієї з найбільших управляючих компаній AllianceBernstein, під контролем якої активи на $676 млрд, вважає, що до січня 2025 року BTC коштуватиме $150 000. Такий прогноз передбачає активне зростання біткоїна в 2024 році.

Аналітики Bernstein вважають, що запуск спотових біткоїн-ETF у США підвищить привабливість біткоїна. Його почнуть купувати частіше, і це підштовхне курс монети до нового максимуму.

Співзасновник компанії Fundstrat Том Лі

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік
Джерело: соцмережа X

Співзасновник аналітичної компанії Fundstrat Том Лі допустив біткоїн по $185 000 у разі схвалення Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC) фонду, що торгується на біржі (ETF) на базі спотової ціни біткоїна.

В інтерв'ю на каналі CNBC Том Лі заявив, що спотовий ETF на біткоїн просто «поглине всі доступні запаси BTC у світі» та створить дисбаланс, який неминуче призведе до зростання ціни першої криптовалюти. Попит значно перевищуватиме пропозицію. На думку Тома Лі, курс біткоїна може зрости до $185 000 і навіть вище завдяки цьому дефіциту.

Аналітична компанія CryptoQuant

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік
Джерело: сторінка компанії у соцмережі X.

Аналітики компанії CryptoQuant висловили впевненість, що 2024 рік буде позитивним для біткоїна. Курс зростатиме за рахунок таких п'яти факторів: 1) циклу оцінки ринку; 2) мережевої активності; 3) халвінгу; 4) макроекономічної перспективи; 5) схвалення спотового біткоїн-ETF.

У середньостроковій перспективі курс підніметься до $54 000 і досягне $160 000 як цінова вершина цього циклу.

Інвестиційна компанія VanEck

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік
Джерело: сторінка компанії у соцмережі X.

Своєю чергою, аналітики інвестиційної компанії VanEck дійшли висновку, що головним фактором зростання біткоїна в 2024 році стане перемога на президентських виборах Дональда Трампа.

На їхню думку, перемога республіканців у Білому домі сформує оптимістичні настрої серед трейдерів, при цьому SEC вже не ставитиметься до регулювання цифрових валют так вороже, оскільки склад відомства зміниться. Цю думку підтримав і колишній повірений SEC Джон Рід Старк.

Зважаючи на обставини, курс головного цифрового активу в 2024 році цілком може досягти $100 000, вважають представники VanEck.

Фінтех-компанія Galaxy Digital

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік
Джерело: Bitcoin Magazine.

Науковий співробітник фінтех-компанії Galaxy Digital Чарльз Ю прогнозує, що в 2024 році після запуску в США спотових біткоїн-фондів курс біткоїна зросте до $59 200.

Експерт оцінив загальний обсяг ринку, на який можуть вийти біткоїн-ETF, у $14,4 трлн у перший рік після запуску. Всі ці цифри він отримав, оцінивши потенційний вплив надходження коштів, використовуючи як базовий показник ETF на золото.

За прогнозами аналітика, обсяг ринку біткоїн-ETF у США досягне $26,5 трлн на другий рік після запуску та $39,6 трлн на третій рік. При цьому Чарльз Ю не виключив, що затримка або відмова у запуску спотових біткоїн-ETF вплине на його прогноз.

Майнінгова компанія Hut 8

Топ-10 прогнозів щодо курсу BTC на 2024 рік
Джерело: сторінка компанії у соцмережі X.

Віцепрезидентка канадської майнінгової компанії Hut 8 Сью Енніс, як і багато експертів, очікує зростання біткоїна до $100 000 до кінця 2024 року.

На її думку, це стане можливим, якщо біткоїн зможе охопити від 2% до 5% ринкової капіталізації золота. Враховуючи халвінг, що відбудеться у квітні цього року, озвучений Сью Енніс сценарій може бути цілком імовірним.

Підбиваючи підсумки

Більшість експертів та аналітиків упевнені у зростанні курсу біткоїна у 2024 році. Деякі з цих прогнозів здаються фантастичними, проте всі вони засновані на цілком реальних речах, які незабаром відбудуться, – халвінгу та схваленні спотових біткоїн-ETF регулятором США.

Майбутній халвінг біткоїна, через який винагорода за видобуток блоків зменшується вдвічі, є ключовим фактором, що потенційно впливає на ціну BTC. Історично кожен халвінг супроводжувався значним зростанням вартості біткоїна в наступні місяці та роки. Це пояснюється скороченням надходження нових монет на ринок, що посилює дефіцитність активу та стимулює підвищення цін.

З іншого боку, можливе схвалення спотових біржових фондів (ETF) на біткоїн з боку американського регулятора SEC також може відігравати значну роль у динаміці цін. Схвалення таких заявок зробить біткоїн більш доступним для широкого кола інвесторів, зокрема тих, хто вважає за краще працювати через традиційні інвестиційні канали, і тим самим збільшить на нього попит. Це також додасть легітимності біткоїну як інвестиційному активу і може спричинити значний приплив капіталу до біткоїн-ринку.

Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Серед представників Біткоїн-індустрії не часто зустрічаються люди, які мають проблеми із законом, та дехто все ж таки опиняється за ґратами.  Володимир Гришенко 13 червня 2024
Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн залишається найпопулярнішим цифровим активом серед інвесторів, а Nvidia – однією з найпопулярніших технологічних компаній. Розглянемо основні спільні риси та відмінності між цими варіантами інвестування. Дмитро Харьков 12 червня 2024
Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific – один з провідних гравців на ринку майнінгу, який став банкрутом під час кризи у 2022 році. Та все ж таки компанія змогла знайти вихід зі скрутної ситуації. Володимир Гришенко 11 червня 2024