Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Чверть українців має цифрові активи, Oslo Freedom Forum у Норвегії, Semler Scientific продовжує накопичувати BTC, Robinhood хоче поглинути Bitstamp, біткоїн-ETF знову активно залучають кошти, резерви майнерів скоротилися, в Австралії та Таїланді запустили біткоїн-фонди.

Чверть українців володіють біткоїнами й криптовалютами

За результатами опитування Gradus Research близько 26% дорослого населення України мають у власності біткоїн або криптовалюти.

В опитуванні взяли участь 883 респонденти віком від 18 до 60 років з різних регіонів України. 47% опитаних зазначили, що надають перевагу цифровим активам через їхню актуальність та популярність. 40% українців цікавляться біткоїном через інвестиційні можливості, а ще 38% очікують на високий дохід порівняно з іншими альтернативами.

У Норвегії відбувся Oslo Freedom Forum

3-5 червня в Осло (Норвегія) відбувся вже традиційний форум, присвячений просуванню ідей свободи та демократії у світі. Форум в Осло у черговий раз нагадав про те, що у світі існує чимало репресивних режимів, які продовжують порушувати базові права людей та створювати безпрецедентні соціальні, економічні й фінансові проблеми.

Хоча Oslo Freedom Forum присвячений захисту прав людей, Біткоїн посідає на ньому дедалі важливіше місце.

Semler Scientific додатково придбала 247 біткоїнів

Виробник медичного обладнання Semler Scientific, який обрав Біткоїн-стратегію, придбав додатково 247 біткоїнів на $17 млн.

Semler Scientific також поділилась, що збирається залучити ще додатково близько $150 млн, частина з яких піде на придбання біткоїнів. Станом на сьогодні компанія вже володіє 828 біткоїнами на суму понад $58,5 млн.

Robinhood хоче купити за $200 млн біржу Bitstamp

Брокерська платформа Robinhood оголосила про плани придбати біткоїн-біржу Bitstamp за $200 млн.

Таким чином Robinhood прагне розширити свою глобальну присутність і залучити інституційних клієнтів за допомогою нових пропозицій. Очікується, що угода на суму $200 млн буде закрита в першій половині 2025 року. Barclays Capital і Galaxy Digital проконсультували Robinhood і Bitstamp щодо цього питання.

Біткоїн-ETF залучили за день майже $900 млн

Американські спотові біржові біткоїн-фонди 4 червня зафіксували другий за величиною щоденний чистий приплив коштів з моменту своєї появи, залучивши $886,7 млн.

У вівторок найбільше інвестицій зібрав фонд FBTC від Fidelity - $379 млн. За ним слідує фонд BlackRock IBIT з показником у $274 млн. В ARKB від Ark Invest та 21Shares надійшло $139 млн, а в BITB від Bitwise також зафіксовано приплив на суму $61 млн. Загалом з січня біткоїн-фонди зібрали $14,85 млрд інвестицій.

Біткоїн-резерви майнерів скоротилися до 14-річного мінімуму

Біткоїн-резерви майнінгових компаній скоротились до позначки у 1,8 млн монет і досягли мінімуму за останні 14 років.

За словами аналітиків, ринок біткоїна наближається до гострої кризи пропозиції. Оскільки крім зниження резервів майнінгових компаній свою роль у цьому процесі відіграє підвищення попиту з боку інституційних і роздрібних інвесторів. Також формуванню кризи сприяє низька інфляція.

Таїланд схвалив запуск спотових біткоїн-ETF

Таїланд приєднався до світового тренду та схвалив 4 червня рішення про запуск спотового біржового біткоїн-фонду, однак доступ до нього матимуть лише заможні та інституційні інвестори.

Схвалення відбулося приблизно через два місяці після того, як місцева Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) внесла зміни до своїх правил, щоб дозволити тайським компаніям з управління активами запускати приватні фонди. Першою отримала дозвіл компанія One Asset Management (ONEAM), затверджений комісією ETF отримав назву ONE Bitcoin ETF Fund of Funds Unhedged.

В Австралії запустили спотовий біткоїн-ETF

В Австралії 4 червня офіційно запрацював перший спотовий біржовий біткоїн-фонд, який безпосередньо володіє BTC.

Біткоїн-ETF (IBTC) від компанії Monochrome Asset Management розпочав торги одразу після відкриття австралійської біржі CBOE Australia. Торгуючись під тикером IBTC, ETF стягує комісію за управління в розмірі 0,98%. Це робить IBTC першим фондом в країні, який пропонує пряме володіння біткоїнами, надаючи інвесторам прямий доступ до BTC.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024