Чверть українців володіють біткоїнами й криптовалютами

Чверть українців володіють біткоїнами й криптовалютами

Популярність цифрових активів стрімко зростає, особливо у контексті переходу до бичачого ринку.

За результатами опитування Gradus Research близько 26% дорослого населення України мають у власності біткоїн або криптовалюти. Про це повідомили у пресслужбі біржі WhiteBIT.

Чверть українців володіють біткоїнами й криптовалютами
Структура володіння активами серед українців. Джерело: WhiteBIT.

В опитуванні взяли участь 883 респонденти віком від 18 до 60 років з різних регіонів України. 47% опитаних зазначили, що надають перевагу цифровим активам через їхню актуальність та популярність. 40% українців цікавляться біткоїном через інвестиційні можливості, а ще 38% очікують на високий дохід порівняно з іншими альтернативами. Щобільше, половина з тих респондентів, хто зараз не володіє цифровими активами, планує купувати їх у майбутньому.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Показники у світі

Інтерес та використання біткоїна і криптовалют в Україні значно випереджає середньосвітові показники. За даними дослідження компанії Triple-A наразі 6,8% населення світу володіють цифровими активами.

Чверть українців володіють біткоїнами й криптовалютами
Володіння біткоїном і криптовалютами у світі. Джерело: Triple-A.

Відповідно до цих даних, частка власників біткоїнів та альткоїнів серед українців дещо менша: 10,2%. При цьому світовим лідером наразі є ОАЕ, де 25,3% населення країни володіють і регулярно використовують цифрові активи.

Інтерес до біткоїна

Одним із підходів визначення інтересу до цифрових активів є частота запитів у пошукових системах. У червні цього року Нігерія стала лідером за пошуковими запитами у Google щодо Біткоїна серед країн світу. Нігерія трохи випереджає Сальвадор, який посів друге місце. Географічний аналіз демонструє, що найбільший інтерес до Біткоїна в Нігерії має штат Дельта, а за ним йдуть такі штати, як Анамбра, Екіті та Енугу. При цьому комерційний центр Нігерії Лагос не входить до Топ-15 міст за інтересом до цифрового активу.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024