Таїланд схвалив запуск спотових біткоїн-ETF

Таїланд схвалив запуск спотових біткоїн-ETF

Доступ до біржового фонду матимуть лише великі інвестори.

Таїланд приєднався до світового тренду та схвалив 4 червня рішення про запуск спотового біржового біткоїн-фонду, однак доступ до нього матимуть лише заможні та інституційні інвестори. Про це повідомляє місцеве видання Bangkok Post.

Схвалення відбулося приблизно через два місяці після того, як місцева Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) внесла зміни до своїх правил, щоб дозволити тайським компаніям з управління активами запускати приватні фонди. Першою отримала дозвіл компанія One Asset Management (ONEAM), затверджений комісією ETF отримав назву ONE Bitcoin ETF Fund of Funds Unhedged. У той час як ONEAM отримала дозвіл, інша компанія MFC Asset Management все ще чекає на схвалення регулятора для свого біткоїн-ETF.

«BTC – це альтернативний актив, який має низьку кореляцію з іншими фінансовими активами. Вони підходять для того, щоб допомогти інвесторам диверсифікувати інвестиційні ризики. Хоча пропозиція біткоїнів обмежена 21 млн, попит на них зростає в міру того, як вони набувають популярності. Ми бачимо високий потенціал його зростання», - сказав генеральний директор ONEAM Поте Харінасута.

Регуляція у Таїланді

Останніми роками Таїланд став великим гравцем у сфері цифрових валют. За даними статистичних агенцій, станом на 2023 рік у країні налічувалося понад 13 млн власників біткоїнів та криптовалют, що становило приблизно 18% від загальної чисельності населення. Прогнозується, що 2028 року ця цифра досягне 17,7 млн користувачів.

В межах посилення регулювання місцева влада вирішила заблокувати роботу торгових майданчиків, що працюють з цифровими активами без ліцензії. Найбільшою біржею в Таїланді, що займає 77% частки ринку станом на кінець 2023 року є Bitkub. Щоденний обсяг торгів на біржі становить близько $30 млн.

Серед інших великих таїландських криптобірж – Upbit, запущена у 2021 році, а також Bitazza та Zipmex. Проте Zipmex призупинила торговельну діяльність у листопаді 2023 року після репресій з боку місцевих регуляторів.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Яка юрисдикція схвалила сьогодні біткоїн-ETF

Окрім Таїланду 4 червня схвалила запуск біткоїн-ETF також Австралія. Тут одразу після відкриття місцевої біржі CBOE Australia розпочав торги біткоїн-фонд IBTC від компанії Monochrome Asset Management.

На відміну від багатьох ETF, IBTC пропонує інвесторам пряме володіння біткоїнами.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024