Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC.

Курс BTC перевищив $71 000 через попит на ETF

На цьому тижні курс біткоїна зріс на понад 6% за добу та наразі складає більше ніж $71 000. BTC зміцнює позиції на тлі зростання попиту з боку інституціональних інвесторів на спотові біткоїн-ETF.

За підсумками торгів 20 травня чистий приплив коштів до біржових фондів склав $237,2 млн. Зокрема, жоден з фондів не зафіксував відтоку коштів. Навіть фонд Grayscale залучив додатково $9,3 млн.

Акції MicroStrategy стали дохідніші за біткоїн

Акції публічної компанії-виробника програмного забезпечення MicroStrategy зросли на рекордні 500% за підсумками останнього року.

Така динаміка дозволила MicroStrategy випередити за дохідністю майже всі публічні компанії. До того ж за останні 12 місяців цінні папери корпорації показують вищу динаміку, ніж біткоїн. Головний цифровий актив зріс на 166% за аналогічний період. MicroStrategy активно залучає дешеве боргове фінансування для купівлі біткоїнів.

На Лондонській фондовій біржі торгуватиметься біткоїн-продукт

Компанія з управління активами WisdomTree отримала дозвіл від Управління з фінансового регулювання та нагляду (FCA) Великої Британії на лістинг біржових біткоїн-продуктів (ETP) на Лондонській фондовій біржі (LSE).

Представники WisdomTree заявили, що їх компанія є першою, чий продукт отримав схвалення британського регулятора. Очікується, що торги фізичними біткоїнами (BTCW) почнуться 28 травня і будуть доступні тільки професійним трейдерам.

У світі скоротилася кількість активних біткоїн-банкоматів

У світі після 10-місячного зростання знову зменшилась кількість біткоїн-банкоматів, після того, як у травні оператори від'єднали від мережі понад 300 пристроїв. Наразі їх кількість становить 37 615.

Однак приріст нових біткоїн-банкоматів в Австралії, Швейцарії та Європі зменшив чисте падіння кількості таких пристроїв до 280.

Правоохоронні органи США активно переслідують і закривають біткоїн-банкомати, які на думку влади, часто використовуються для вимагання і шахрайства. Однак причини нещодавнього різкого скорочення їхньої кількості залишаються незрозумілими.

Дональд Трамп почав приймати донати у біткоїнах

Кандидат на пост президента США Дональд Трамп оголосив, що для фінансування своєї передвиборчої кампанії тепер приймає біткоїни.

Прихильники кандидата зможуть надсилати біткоїни та інші криптовалюти на кампанію «Трамп 2024» через американську публічну біржу Coinbase.

Венесуела заборонила майнінг

Міністерство енергетики Венесуели має намір відключити усі майнінгові дата-центри від енергопостачання з метою встановлення контролю за енергоспоживанням.

Відповідні заходи були вжиті після того, як на заході країни у місті Маракаї в межах боротьби з корупцією були вилучені понад 2000 пристроїв для видобутку цифрових активів.

Біткоїн-кит сплатив $7 комісії за переказ $1 млрд

Невідомий користувач здійснив на минулих вихідних переказ біткоїнів на суму більш як $1 млрд, сплативши комісії всього на $7.

Згідно з даними сервісу Mempool Space, транзакцію включив у блок майнінговий пул ViaBTC. Зауважимо, що після цієї транзакції курс біткоїна пішов у гору, станом на 21 травня головний цифровий актив торгується на позначці $71 000.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024