У світі скоротилася кількість активних біткоїн-банкоматів

У світі скоротилася кількість активних біткоїн-банкоматів

У США та Канаді, мережі яких найбільші, перестали працювати 330 пристроїв.

У світі після 10-місячного зростання знову зменшилась кількість біткоїн-банкоматів, після того, як у травні оператори від'єднали від мережі понад 300 пристроїв. Наразі їх кількість становить 37 615, згідно з даними, які надав сервіс Coin Atm Radar.

На Сполучені Штати та Канаду припадає 91,4% всієї мережі біткоїн-банкоматів, в яких розміщено 31 089 (82,6%) та 2909 (7,7%) терміналів відповідно.

У світі скоротилася кількість активних біткоїн-банкоматів
Скільки біткоїн-банкоматів працює сьогодні. Джерело: Coin Atm Radar.

Загалом країни світу зробили значний внесок у щомісячне зростання кількості біткоїн-банкоматів протягом 2024 року, майже відновивши позначку в 38 000, втрачену в січні 2023 року. Але станом на 21 травня американський ринок втратив 302 біткоїн-банкомати протягом останнього місяця, а в Канаді відключилися 28 пристроїв.

Однак приріст нових біткоїн-банкоматів в Австралії, Швейцарії та Європі зменшив чисте падіння кількості таких пристроїв до 280.

Правоохоронні органи США активно переслідують і закривають біткоїн-банкомати, які на думку влади, часто використовуються для вимагання і шахрайства. Однак причини нещодавнього різкого скорочення їхньої кількості залишаються незрозумілими.

Що з прибутками

Найбільший оператор банкоматів у США Bitcoin Depot зафіксував стабільний прибуток у 2024 році. Історично не було кореляції між його доходами та ціною біткоїна, заявила компанія у своєму річному звіті.

«На основі наших власних опитувань більшість наших клієнтів використовують наші продукти й послуги в неспекулятивних цілях, включаючи грошові перекази, міжнародні грошові перекази й покупки в Інтернеті, серед іншого», - повідомили представники Bitcoin Depot.

На думку оператора банкоматів, відсутність кореляції між доходами Bitcoin Depot і ціною BTC частково пояснюється характером послуг, що надаються.

Доходи компанії у 2023 і 2022 роках склали $689 млн і $647 млн відповідно та не корелювали з ціною біткоїна.

Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання
Біткоїн-банкомати дозволяють користувачам купувати, а іноді й продавати біткоїни...
Еліс Маккензі 15 серпня 2022

Де кількість біткоїн-банкоматів зростає

На відміну від США та Канади, Австралія демонструє постійне зростання по кількості працюючих біткоїн-банкоматів. Станом на 24 квітня їх кількість у цій країні перевищила 1000 пристроїв.

Історично Австралія була неактивним ринком для біткоїн-банкоматів. Однак з кінця 2022 року їх використання почало зростати в геометричній прогресії завдяки участі приватних фірм.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024