Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання

Біткоїн-банкомат – простий посібник із використання

Біткоїн-банкомати дозволяють користувачам купувати, а іноді й продавати біткоїни за готівку у фізичних місцях по всьому світу.

Що таке біткоїн-банкомат?

Біткоїн-банкомат – це автомат, який купує або продає біткоїни за гроші. Ці банкомати виглядають як традиційні, але вони не підключаються до банківського рахунку. Натомість вони з’єднують клієнта з біткоїн-біржою.

Біткоїн-банкомати можуть бути швидким і простим способом купити біткоїни, а також вони є одним із найбільш конфіденційних способів зробити це. Деякі біткоїн-банкомати навіть надають можливість купувати біткоїни за готівку, не вимагаючи банківського рахунку.

Коротка історія біткоїн-банкоматів

Перший біткоїн-банкомат був встановлений у жовтні 2013 року у Ванкувері, Канада. Автомат дозволяв людям обмінювати канадські долари на біткоїни. Відтоді кількість біткоїн-банкоматів різко зросла.

Загальна кількість біткоїн-банкоматів у світі перевищує 39 000. Більшість із них знаходиться у Північній Америці.

Як працюють біткоїн-банкомати?

Біткоїн-банкомати працюють підключаючись до біткоїн-біржі. Коли ви використовуєте біткоїн-банкомат, автомат видає вам гроші в обмін на ваш біткоїн або біткоїн в обмін на ваші гроші. Курс біткоїна буде залежати від поточного ринкового курсу на момент транзакції.

Які є типи біткоїн-банкоматів?

Загалом існує два основних типи біткоїн-банкоматів: односторонні та двосторонні. Односторонні біткоїн-банкомати дозволяють лише купувати біткоїни, а двосторонні дозволяють купувати та продавати.

Які переваги використання біткоїн-банкоматів?

Біткоїн-банкомати мають кілька переваг:

- Вони швидкі та прості у використанні – ви можете почати працювати з ними за лічені хвилини.

- Вони більш конфіденційні – вам не завжди потрібно надавати автомату багато особистої інформації. Деяким для здійснення транзакцій потрібен лише номер мобільного телефону, що дозволяє використовувати другий «анонімний» номер телефону.

- Вони зручні – їх можна використовувати будь-коли, вдень чи вночі.

Які недоліки використання біткоїн-банкоматів?

Біткоїн-банкомати також мають деякі недоліки:

- Вони можуть бути дорогими – деякі автомати стягують високі комісії (до 20%) за кожну транзакцію.

- Вони можуть бути не у вашому районі – автомати, як правило, зосереджені в містах і місцях з найбільшою кількістю населення.

- Вони не завжди надійні – відомо, що деякі автомати виходять з ладу або навіть зникають.

Де і як знайти біткоїн-банкомат?

Якщо ви хочете знайти біткоїн-банкомат недалеко від вас, для цього є чудовий ресурс Rockitcoin.com. Просто введіть своє місцеперебування, щоб побачити всі автомати поблизу.

Як користуватися біткоїн-банкоматом?

Користуватися біткоїн-банкоматом відносно просто. Просто виконайте такі дії:

1. Знайдіть автомат поблизу.

2. Вставте готівку в автомат (сума буде конвертована в біткоїн за поточним ринковим курсом).

3. Введіть в автомат адресу свого гаманця (туди буде надіслано біткоїни).

4. Підтвердьте операцію.

5. Заберіть готівку або біткоїни.

Які потрібно вчинити дії, щоб надіслати комусь кошти через біткоїн-банкомат?

Якщо ви хочете надіслати комусь гроші через біткоїн-банкомат, виконайте такі дії:

1. Знайдіть автомат поблизу.

2. Введіть суму коштів, яку ви хочете надіслати (сума буде конвертована в біткоїни за поточним ринковим курсом).

3. Введіть в автомат адресу гаманця одержувача.

4. Підтвердьте операцію.

5. Одержувач отримає біткоїни на свій гаманець.

Як зняти кошти з біткоїн-банкомата?

Якщо ви хочете зняти кошти в біткоїн-банкоматі, виконайте такі дії:

1. Знайдіть автомат поблизу.

2. Введіть суму біткоїнів, яку ви хочете продати (сума буде конвертована в гроші за поточним ринковим курсом).

3. Введіть в автомат адресу свого гаманця.

4. Підтвердьте операцію.

5. Отримайте готівку в автоматі.

Яка комісія за використання біткоїн-банкомата?

Комісія біткоїн-банкомата може відрізнятися залежно від автомата та місця розташування, але зазвичай вона становить близько 5-8%. Деякі пристрої також можуть стягувати додаткові комісії, таку як «мережева комісія», яка надходить операторам самої мережі Біткоїна, а не біржі.

Чи безпечні біткоїн-автомати?

Біткоїн-банкомати загалом безпечні у використанні, але надходили повідомлення про шахрайство та крадіжки. Буде корисно пошукати відгуки та інформацію про репутацію автомата перед його використанням.

Висновок

Біткоїн-банкомати є зручним способом купівлі та продажу біткоїнів, але вони пов’язані з деякими ризиками. Обов’язково користуйтеся автоматами від авторитетних компаній, які не вимагають надсилати гроші на гаманець третьої сторони.

Найкращі гаманці з мультипідписом Найкращі гаманці з мультипідписом Біткоїн-гаманці з мультипідписом – це чудове рішення для безпеки, конфіденційності та доступності ваших біткоїнів у будь-який час. Bitcoin Magazine 06 березня 2023
Що таке Sparrow Wallet Що таке Sparrow Wallet Sparrow Wallet – це десктопний біткоїн-гаманець, орієнтований на безпеку та конфіденційність. Він підтримує більшість апаратних гаманців і є чудовою альтернативою Electrum або Specter.  Ігор Королишин 16 лютого 2023
Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi Розгорнути повну біткоїн-ноду може будь-який користувач із доступом до комп'ютера та інтернету. Найпростішим рішенням залишається встановлення оригінальної ноди Bitcoin Core. Втім запустити ноду можна не лише на комп’ютері, а й на окремому фізичному пристрої. Ігор Королишин 19 січня 2023