Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг.

Українські чиновники у 2023 році задекларували BTC на $58 млн

Українські депутати та посадовці у 2023 році задекларували біткоїни на $58 млн. Згідно з поданими документами, головний цифровий актив у деклараціях зазначили 792 людини.

Лідером за кількістю біткоїнів став депутат Одеської облради Микита Кузькевич, який задекларував 121 BTC (понад $8,2 млн на момент написання). З них 88 BTC належать йому, 33 BTC — його дружині. Згідно з документами, у подружжя з’явилися біткоїни ще у 2012 році.

Майнери за пів року розпродали BTC на $124 млрд

Майнінгові компанії в очікуванні халвінгу, який має відбутися наступного тижня, почали активно продавати свої запаси біткоїнів.

За їхніми підрахунками, за останні пів року майнінгові компанії сумарно продали BTC на $124 млрд, відповідно, резерви скоротилися до 1,8 млн біткоїнів.

Регулятор Гонконгу готовий схвалити перші біткоїн-ETF вже за тиждень

Гонконг готовий схвалити перші в Азії спотові біржові біткоїн-фонди вже цього місяця, ймовірно це станеться вже наступного тижня.

Комісія з цінних паперів та ф'ючерсів (SFC) прискорила процес затвердження заявок, позиціонуючи Гонконг як лідера в азійському просторі біткоїн-ETF. Цей крок випереджає очікування індустрії, яка робила ставки на кінець 2024 року.

Збанкрутілий кредитор Genesis купив понад 32 000 BTC

Збанкрутілий кредитор Genesis завершив продаж своїх акцій Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) і використав отримані кошти для придбання 32 041 біткоїна.

Згідно з документами, продаж акцій GBTC був завершений 2 квітня. 15 лютого Genesis отримала дозвіл нью-йоркського суду з питань банкрутства на продаж майже 36 млн акцій GBTC.

Гаманець Keystone адаптували для біткоїнерів

Компанія-виробник апаратних гаманців Keystone додала Bitcoin-only прошивку до своєї останньої моделі Keystone 3 Pro.

Це оновлення має на меті надати користувачам більш надійний та зручний функціонал, враховуючи відгуки Біткоїн-спільноти. Генеральний директор Лісін Лю підкреслив прихильність компанії до безпеки. Програмний код був переписаний на мову програмування Rust, відому своєю мінімальною вразливістю до багів.

Особняк Томмі Хілфігера продають за біткоїни

У США, в штаті Флорида, виставили на продаж особняк на березі океану за 646 BTC ($45,8 млн), що належав раніше модельєру Томмі Хілфігеру.

За словами керуючого фондом Cardone Capital Гранта Кардоне, модельєр придбав нерухомість у 2021 році, заплативши за неї $28 млн. Особняк розташовується у містечку Голден-Біч, в окрузі Маямі-Дейд. Його площа 954 квадратні метри, але Кардоне не уточнив: йдеться про загальну площу, чи тільки про метраж житлового будинку.

Парагвай вирішив не поспішати із забороною майнінгу

Парагвайські сенатори зупинили процес щодо запропонованої заборони майнінгу, і тепер місцева влада оцінює доцільність продажу надлишкової енергії майнерам замість її експорту до Бразилії та Аргентини.

Дебати відбудуться на публічних слуханнях 23 квітня, щоб обговорити переваги та недоліки видобутку біткоїнів у країні. Наразі Парагвай продає енергію Бразилії за субсидованим тарифом $10 за МВт-год.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024