Парагвай вирішив не поспішати із забороною майнінгу

Парагвай вирішив не поспішати із забороною майнінгу

Місцева влада готова обговорити продаж надлишкової енергії майнерам замість сусідніх країн.

Парагвайські сенатори зупинили процес щодо запропонованої заборони майнінгу, і тепер місцева влада оцінює доцільність продажу надлишкової енергії майнерам замість її експорту до Бразилії та Аргентини. Про це пише Cointelegraph.

Дебати відбудуться на публічних слуханнях 23 квітня, щоб обговорити переваги та недоліки видобутку біткоїнів у країні, підтвердила сенатор Ліліан Саманьєго на засіданні Сенату 10 квітня.

Це сталося приблизно через тиждень після того, як 4 квітня законодавці представили законопроєкт про тимчасову заборону майнінгу біткоїнів на 180 днів, стверджуючи, що нелегальні майнери крадуть електроенергію і порушують процес електропостачання країни.

Однак через чотири дні, 8 квітня, парагвайські законодавці схвалили декларацію про підтримку місцевої та іноземної інвестиційної інфраструктури, яка, як сподівається сенатор Салін Бузаркіс, підштовхне Міністерство промисловості Парагваю до вивчення економічних переваг продажу надлишкової енергії майнерам біткоїнів.

У листі до Конгресу від 8 квітня Бузаркіс зазначив, що 45 ліцензованих майнерів мають намір до 2024 року заробити $48 млн для Національної адміністрації з електроенергетики (ANDE), а до 2025 року ця цифра, як очікується, сягне $125 млн після того, як майнери увімкнуть більше обладнання.

Оскільки собівартість виробництва електроенергії на парагвайській ГЕС Ітайпу коливається в межах $22 за МВт-год, ANDE може отримати 45% чистого прибутку, продаючи надлишкову енергію місцевим майнерам біткоїнів за ціною $40 за МВт-год.

Це еквівалентно $73 млн на рік і близько $17 млн у вигляді податку на додану вартість для скарбниці, зазначив Бузаркіс, який продовжив стверджувати, що операції з видобутку біткоїнів можуть навіть врятувати ANDE від банкрутства.

«Цей потік коштів – це те, що врятує ANDE від банкрутства; можливість інвестувати більше в інфраструктуру і не підвищувати тарифи для парагвайців», - зазначив політик.

Наразі Парагвай продає енергію Бразилії за субсидованим тарифом $10 за МВт-год, зазначив Бузаркіс.

Майнінг також може створити більше можливостей для працевлаштування в місцевій економіці, додав Бузаркіс на сесії Сенату 10 квітня.

Хто може постраждати від заборони

Якщо законопроєкт про заборону майнінгу буде прийнятий, це може вплинути на одного з найбільших гравців галузі, Marathon Digital Holdings, який розширив свою діяльність у Парагваї в листопаді минулого року. Саме тут компанія розгорнула дата-центр потужністю 27 МВт навколо гідроелектростанції Ітайпу.

Суперечки в Парагваї розгортаються в той час, коли майнери біткоїнів готуються до халвінгу, який має відбутися 20 квітня, в результаті чого винагорода майнерів знизиться з 6,25 BTC ($442 000) до 3,125 BTC ($221 000).

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Як постраждає сам Парагвай

За даними головного стратегу компанії Hashlabs Mining Джарана Меллеруда, економіка Парагваю щорічно втрачатиме понад $200 млн, якщо законодавці країни ухвалять нещодавно представлений законопроєкт про заборону майнінгу. Експерт зазначив, що видобуток біткоїнів забезпечував значний позитивний внесок у торговельний баланс Парагваю.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024