Парагвай щорічно втрачатиме $200 млн через заборону майнінгу

Парагвай щорічно втрачатиме $200 млн через заборону майнінгу

Від заборони також може сильно постраждати компанія Marathon Digital, яка інвестувала у дата-центр біля місцевої гідроелектростанції.

Економіка Парагваю щорічно втрачатиме понад $200 млн, якщо законодавці країни ухвалять нещодавно представлений законопроєкт про заборону майнінгу у країні. Про це заявив співзасновник і головний стратег компанії Hashlabs Mining Джаран Меллеруд, пише Cointelegraph.

«Заборона майнінгу біткоїнів може коштувати Парагваю понад $200 млн на рік, якщо припустити, що в країні є потужності легальних майнерів у 500 МВт, які платять $0,05 за кіловат-годину операційних витрат», – розповів Меллеруд.

Ринки такого розміру також не є поширеними в Парагваї, який може похвалитися відносно невеликим населенням у 6,8 млн осіб і 94-м місцем у світі за валовим внутрішнім продуктом у $41,7 млрд, згідно з даними Worldometer за 2022 рік.

«До цього моменту видобуток біткоїнів забезпечував значний позитивний внесок у торговельний баланс Парагваю», – стверджує Меллеруд.

Наразі фірми, що займаються видобутком біткоїнів, повинні зареєструватися та отримати дозвіл від Міністерства промисловості та торгівлі Парагваю.

Хто постраждає від заборони

Якщо законопроєкт буде прийнятий, він може вплинути на одного з найбільших гравців галузі, компанію Marathon Digital Holdings, яка почала розгортати дата-центр потужністю 27 МВт біля гідроелектростанції Ітайпу в листопаді минулого року.

Ще одна компанія Bitfarms у січні 2024 року закрила угоду щодо придбання земельної ділянки в Ігуасу (також поруч із греблею Ітайпу), де планує збудувати новий дата-центр орієнтовною потужністю 100 МВт.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Що пропонує законопроєкт

Поданий документ забороняє встановлення ферм для видобутку цифрових активів, а також створення, зберігання та комерціалізацію цифрових валют.

Планується, що заборона діятиме протягом 180 днів або доти, доки не буде ухвалено повний закон, а оператор електромереж Національне управління електроенергетики (ANDE) зможе постачати майнерам достатньо енергії без шкоди для інших користувачів енергосистеми.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024