Українські чиновники у 2023 році задекларували BTC на $58 млн

Українські чиновники у 2023 році задекларували BTC на $58 млн

Найбільшу кількість біткоїнів у декларації зазначив депутат Одеської облради Микита Кузькевич.

Українські депутати та посадовці у 2023 році задекларували біткоїни на $58 млн. Згідно з поданими документами, головний цифровий актив у деклараціях зазначили 792 людини, пише Incrypted.

Українські чиновники у 2023 році задекларували BTC на $58 млн
Рейтинг депутатів та чиновників, які мають BTC. Джерело: Incrypted.

Лідером за кількістю біткоїнів став депутат Одеської облради Микита Кузькевич, який задекларував 121 BTC (понад $8,2 млн на момент написання). З них 88 BTC належать йому, 33 BTC — його дружині. Згідно з документами, у подружжя з’явилися біткоїни ще у 2012 році.

Другим з найбільших біткоїн-власників серед декларантів зі 100 BTC (понад $6,7 млн на момент написання) є депутат Хмельницької районної ради Олександр Кізляр. У його декларації також є й інші цифрові активи, вартість яких також вимірюється мільйонами.

Замикає трійку біткоїн-власників заступник начальника регіонального сервісного центру МВС Геннадій Погорєлов, на рахунках якого записані 80 BTC.

Зазначимо, ще три декларанти з Топ-10 найбільших утримувачів головного цифрового активу — голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Управління справами апарату Верховної Ради Олег Бондаренко, голова Державної регуляторної служби Олексій Кучер та заступник начальника Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Едуард Соловйов — є ранніми біткоїн-власниками. Кожен з них вказав, що отримав біткоїни ще у 2013 році.

Хто раніше активно декларував біткоїни

Згідно з поданими деклараціями за 2022 рік серед українських чиновників, найбільше цифровими активами володіють співробітники поліції та прокуратури: із 1428 декларацій на ці два відомства припадає 321.

Від загальної кількості біткоїн-декларацій на частку поліції припадає 12% поданих документів, 10,5% – на прокуратуру. Якщо брати регіональний розріз, то тут у лідерах Дніпропетровська та Одеська області. Щодо цифрових активів найбільший попит серед чиновників у 2022 році мав біткоїн, його вказали у 648 деклараціях.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Декларації народних депутатів

Декларують біткоїни також і народні депутати України, проте вони, як правило, указують зовсім незначні суми. Наприклад, представник фракції «Голос» Ярослав Железняк відзвітував, що у його власності є 0,0007 BTC. Усі цифрові активи парламентарій оцінив у 17 133 грн, а зберігає біткоїни він на біржі Binance.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024