Ще один український депутат задекларував біткоїни

Ще один український депутат задекларував біткоїни

У декларації Ярослава Железняка вказано цифрові активи загальною вартістю 17 000 грн.

Депутат Верховної Ради з фракції «Голос» та перший заступник голови комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Ярослав Железняк опублікував декларацію за 2023 рік, вказавши в ній заощадження у біткоїнах та криптовалютах.

Ще один український депутат задекларував біткоїни
Скріншот декларації. Джерело: Єдиний держреєстр.

Як зазначено в документі, з кінця 2022 року йому належать такі цифрові активи: 0,0007 BTC, 283 ETH та 10 SOL. Усі цифрові активи нардеп оцінив у 17 133 грн і зберігає їх на біржі Binance.

Біткоїни у деклараціях

Останнім часом серед українського політикуму з'явився тренд – зазначати у деклараціях заощадження у цифрових активах. Найчастіше ці заощадження вельми незначні. При цьому були випадки, коли депутати декларували чужі біткоїни.

Наприклад, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру у внесенні неправдивих відомостей до декларації за 2020 рік народному депутату України Олександру Маріковському. Парламентарій, як виявилося, задекларував чужий біткоїн-гаманець з активами на 24,6 млн грн.

Зазначимо, що біткоїни згадуються в деклараціях таких депутатів і чиновників: голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім (0,71 BTC вартістю $30 000), міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін (продав біткоїни за 17,45 млн грн), кандидатка на пост голови Національного агентства з питань запобігання корупції України Катерина Каплюк (біткоїни та криптовалюти на $4430).

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хабарі у BTC

Також є випадки, коли державних діячів та чиновників підозрюють в отриманні неправомірної вигоди у біткоїнах. Депутата з фракції «Слуга народу» Андрія Одарченка нещодавно було затримано правоохоронними органами за запропонований у BTC хабар голові Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024