Українського депутата звинуватили у декларуванні чужих біткоїнів

Українського депутата звинуватили у декларуванні чужих біткоїнів

Ще у 2020 році Олександр Маріковський вказав у декларації, що має у власності 32 BTC.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру у внесенні неправдивих відомостей до декларації за 2020 рік народному депутату України. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

За даними «Української правди» мова йде про народного депутата від партії «Слуга народу» Олександра Маріковського, який задекларував чужий біткоїн-гаманець з активами на 24,6 млн грн.

Слідчі з’ясували, що у 2020 році народний обранець задекларував біткоїни, які начебто належали йому ще з 2019 року.

Якщо перевірити декларацію нардепа за 2020 рік, то там дійсно можна знайти інформацію про 32 біткоїни в його власності.

Українського депутата звинуватили у декларуванні чужих біткоїнів
Декларація Олександра Маріковського за 2020 рік.

Однак за даними НАБУ та САП насправді зазначений біткоїн-гаманець ніколи Маріковському не належав.

«Транзакції з придбання зазначеної у щорічній декларації криптовалюти здійснювались громадянами іншої держави, які не мають жодного відношення до суб’єкта декларування», – сказано у повідомленні.

Нардепу інкримінують порушення ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України. Мова йде про умисне декларування неправдивих даних, за що передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Позиція Олександра Маріковського

Згодом з’явилася реакція і самого народного обранця – всі звинувачення у корупції Маріковський відкидає. У себе на сторінці в Facebook він заявив, що у 2020 році в його декларації просто були допущені суттєві помилки.

«Проходив повну перевірку, вважав і досі вважаю, що діяв чітко в рамках закону. Відповідав швидко та чесно на усі уточнення, ходив на допити і так далі. Пройшов фізичний обшук, нічого не знайшли, окрім 2 телефонів, АКМ, гранати та криптогаманця. Саме це було вилучено», – написав він.

Маріковський додає, що підозра стала для нього несподіванкою, і планує розв'язувати це питання через суд.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Біткоїни українських чиновників

Все більше українських чиновників вказують у своїх деклараціях володіння чи продаж біткоїнів. Так міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін у своїй декларації відзвітував, що отримав у 2023 році 17,45 млн грн доходу від продажу біткоїнів.

А до цього голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім задекларував 0,71 BTC вартістю $30 000, які придбала його дружина.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024