Український міністр продав понад 25 біткоїнів

Український міністр продав понад 25 біткоїнів

Олександр Камишін вирішив зафіксувати прибуток на тлі зростання курсу головного цифрового активу.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін отримав у 2023 році 17,45 млн грн доходу від продажу біткоїнів. Відповідну інформацію опубліковано у його декларації за минулий рік.

Український міністр продав понад 25 біткоїнів
Декларація Камишіна за 2023 рік

«Під час підготовки декларації я проаналізував свої доходи та витрати з 2010 року, коли почав заробляти достатньо, щоб накопичувати заощадження… Доходи від продажу цінних паперів та криптовалюти – це реалізація зроблених раніше інвестицій», – прокоментував документ Камишін, пише «Інтерфакс-Україна».

Таким чином у чиновника майже не залишилося біткоїнів. Згідно із декларацією, на гарячому гаманці біржі Binance зараз у нього знаходиться 0,00000967 BTC орієнтовною вартістю 15 грн.

Хоча ще у 2022 році у чиновника на гарячому біткоїн-гаманці зберігалося понад 25 біткоїнів.

Український міністр продав понад 25 біткоїнів
Декларація Камишіна за 2022 рік

Хто такий Олександр Камишін

З березня 2023 року Олександр Камишін обіймає посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості. Але він відомий насамперед тим, що до цього близько року був головою правління «Укрзалізниці».

Також він працював у таких компаніях, як KPMG, Dragon Capital, KMZ Industries, SCM, і був видавцем агромедіахолдингу Latifundist Media.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Хто ще з чиновників задекларував біткоїни

Серед відомих українських чиновників, які володіють біткоїнами, можна виділити голову Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма. На відміну від Камишіна, він не продавав біткоїни, а довірив їх дружині. Згідно з його декларацією за 2023 рік, його дружина придбала BTC 16 березня 2022 року на біржі Binance за 850 000 грн (приблизно $23 000) і з того часу не продавала.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024