В Україні затримали депутата за хабар у BTC

В Україні затримали депутата за хабар у BTC

Нардепа підозрюють у спробах отримання коштів із фонду відновлення на ремонт підконтрольного йому об'єкта інфраструктури.

В Україні затримали народного депутата, члена комітету з антикорупційної політики, за запропонований у біткоїнах хабар голові Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури. Про це повідомили у Telegram-каналі Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Як з'ясували правоохоронці, нардеп просив сприяння в отриманні коштів із фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ на ремонт підконтрольного йому об'єкта інфраструктури.

Після того як кошти було виділено, на біткоїн-гаманець чиновника надійшов перший транш BTC, еквівалентний $10 000. Нардеп загалом обіцяв $50 000 у BTC

Як наголосили детективи НАБУ, це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у цифрових активах, яку вдалося задокументувати.

Своєю чергою, народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що йдеться про його колегу з фракції «Слуга народу» Андрія Одарченка, який, імовірно, намагався підкупити голову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма.

«Цей Одарченко хотів, щоб із фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділили кошти на ремонт будівель університету, де він обіймав посаду ректора. Йдеться про Державний біотехнологічний університет», – додав Гончаренко.

Чому BTC не підходять злочинцям

Біткоїн вважається псевдонімним активом, а не анонімним, оскільки кожна транзакція записується в загальнодоступний блокчейн, який зберігає інформацію про всі операції, охоплюючи адреси гаманців та суми переказів. Хоча особи користувачів не розкриваються безпосередньо, оскільки вони представлені лише адресами їхніх гаманців, ці транзакції можуть бути відстежені й аналізовані правоохоронними органами та фахівцями з кібербезпеки. Це означає, що якщо адреса гаманця може бути якимось чином пов'язана з реальною людиною, всі її транзакції стають простежуваними.

Таким чином, хоча Біткоїн надає певний рівень приватності, він не забезпечує повної анонімності, що робить його непривабливим для злочинців, які прагнуть повністю приховати свої дії від влади. Це ставить під сумнів поширену хибну думку про те, що Біткоїн є ідеальним засобом для незаконних транзакцій.

Чи є Біткоїн анонімним?
Чи є Біткоїн анонімним?
Біткоїн не є повністю анонімним. Насправді він псевдоанонімний, тому що кожен ко...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Нові навички українських правоохоронців

Для українських правоохоронців і працівників наглядових органів Організація з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) провела курс із розслідування фінансових злочинів, скоєних з використанням цифрових активів.

Під час курсу учасники дізналися про сучасні методи та практичні інструменти для розслідування фінансових злочинів, скоєних з використанням криптовалют.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023