Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці

Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%.

Згідно з поданими деклараціями українських чиновників, найбільше цифровими активами володіють співробітники поліції та прокуратури: із 1428 декларацій за 2022 рік на ці два відомства припадає 321. Відповідні дані надає сервіс Опендатабот.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці
Статистика держорганів, співробітники яких мають BTC. Джерело: Опендатабот.

Від загальної кількості біткоїн-декларацій на частку поліції припадає 12% поданих документів, 10,5% – на прокуратуру, 7,6% – на чиновників міськрад, 4% – на службовців облрад, 2,6% – на райради.

У регіональному розрізі лідирують Дніпропетровська та Одеська області. Щодо цифрових активів найбільший попит серед чиновників у 2022 році мав біткоїн, його вказали у 648 деклараціях.

Статус Біткоїна в Україні

У Міністерстві цифрової трансформації та Національному банку України дотримуються думки, що Біткоїн не підходить на роль платіжного засобу. При цьому регулятор вважає, що сьогодні навряд чи хтось радикально змінюватиме грошово-кредитну політику країни в умовах повномасштабної війни.

Крім того, Кабінет міністрів 27 грудня 2023 року ухвалив Національну стратегію доходів на 2024–2030 роки. Вона є умовою кредитної програми МВФ. Цей документ передбачає низку ініціатив, спрямованих на регулювання ринку цифрових активів. Так, стратегія передбачає проведення аналізу різних варіантів оподаткування віртуальних активів, розроблення принципів їхнього оподаткування.

Що таке засіб заощадження? Детальний гайд
Що таке засіб заощадження? Детальний гайд
Дізнайтеся про ключові аспекти засобу заощадження та важливу роль, яку він відіг...
Bitcoin Magazine 03 травня 2023

Чиновники дедалі частіше декларують біткоїни

Як уже згадувалося, цього року чиновники подали 1428 декларацій, вказавши в них біткоїни та криптовалюти. При цьому 2021 року таких декларацій було вдвічі менше – 788.

Найбільшу кількість біткоїнів за 2022 рік (121 BTC) задекларував депутат Одеської облради Кузькевич Микита Дмитрович. У гривневому еквіваленті це понад 195 млн грн.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024