У Мінцифри вважають біткоїн безпечним для економіки

У Мінцифри вважають біткоїн безпечним для економіки

За словами Олександра Борнякова, біткоїн та криптовалюти використовуватимуться лише у віртуальному середовищі.

Законопроєкти Міністерства цифрової трансформації та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) про оподаткування Біткоїн-індустрії не визнають BTC платіжним засобом. Тому біткоїни не є загрозою для української економіки, написав заступник голови міністерства Олександр Борняков на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, обидва законопроєкти, попри відмінності, наділяють функцією засобу платежу лише окремий вид віртуальних активів – токени електронних грошей. Вони визначені як різновид віртуальних активів, прив'язаних до вартості гривні.

Емітентами токенів можуть бути лише фінансові установи, які є резидентами України. Саме токени є законним засобом розрахунків за товари та послуги на всій території України, повідомив урядовець.

«Всі інші віртуальні активи використовуватимуться тільки у віртуальному середовищі без ризиків для реальної економіки», – додав Борняков.

НБУ про статус біткоїна

Думки, що біткоїн не підходить на роль платіжного засобу, дотримується і перша заступниця голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова. Вона впевнена, сьогодні навряд чи хтось радикально змінюватиме грошово-кредитну політику країни, здебільшого в умовах повномасштабної війни.

Також представниця Нацбанку зазначила, що у меморандумі з Міжнародного валютного фонду є пункт, згідно з яким НБУ разом з експертами фонду розгляне основні підходи та практики регулювання ринку криптоактивів і після цього визначить, як це імплементувати в українське законодавство.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Крипторегулювання та кредит МВФ

Зауважимо, що Кабінет міністрів 27 грудня ухвалив Національну стратегію доходів на 2024–2030 роки, яка є умовою кредитної програми МВФ. Цей документ також передбачає низку ініціатив, спрямованих на регулювання ринку цифрових активів.

Зокрема, стратегія передбачає проведення аналізу різних варіантів оподаткування віртуальних активів, розроблення засад їхнього оподаткування.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024