У НБУ нагадали про статус біткоїна

У НБУ нагадали про статус біткоїна

Нацбанк все ще не вважає BTC грошима і не збирається вносити радикальні зміни до грошово-кредитної політики, поки в країні триває війна.

У Національному банку України досі не вважають цифрові активи засобом платежу. Про це заявила перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в ефірі одного з українських телеканалів.

«Ми поки що на цьому шляху (визнання BTC засобом оплати) знаходимося там само, де і кілька років тому. Ми не вважаємо криптоактиви засобом платежу. То не гроші. У цьому питанні наша позиція збігається з думкою колег із Міжнародного валютного фонду», – заявила Рожкова.

Вона додала, що особливо зараз, коли країна перебуває у стані війни, будь-які зміни грошово-кредитної політики можуть призвести до сумних наслідків. Також у меморандумі з МВФ є пункт, згідно з яким НБУ разом з експертами фонду вивчить основні підходи та практики регулювання ринку криптоактивів і після цього розгляне, як це імплементувати в українське законодавство.

«Поки що для макроекономіки важливою є стабільність. Це одні з найважливіших чинників, щоб вона відновлювалася та забезпечувала зростання. А зростання – це надходження до держбюджету та фінансування армії», – підсумувала представниця НБУ.

Регулювання в Україні

Варто зауважити, що Верховна Рада ще 2021 року ухвалила закон «Про віртуальні активи». Однак він все ще не набув чинності через відсутність правок в оподаткування операцій із цифровими активами. Важливо врахувати, що після внесення змін до Податкового кодексу також потрібно буде оновити сам текст закону з урахуванням положень європейського законодавчого акта MiCA.

Між тим Кабінет міністрів 27 грудня ухвалив Національну стратегію доходів на 2024–2030 роки, в якій врахував низку ініціатив, спрямованих на регулювання ринку цифрових активів. Зокрема, документ передбачає проведення аналізу різних варіантів оподаткування віртуальних активів, розроблення засад їхнього оподаткування.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Ставлення українських банків

Враховуючи сьогоднішню політику української влади щодо цифрових активів, фінансові установи поки що теж не поспішають запроваджувати біткоїни. Зокрема, застосунок для інтернет-банкінгу monobank не збирається додавати біткоїн як оплату для своїх послуг, заявив його співзасновник Михайло Рогальський.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024