Українські чиновники дедалі активніше декларують біткоїни

Українські чиновники дедалі активніше декларують біткоїни

Понад 1400 українських чиновників виявились власниками цифрових валют у 2022 році.

1428 українських чиновників згадали у своїх деклараціях за 2022 рік володіння біткоїнами та криптовалютами, тоді як роком раніше «криптовалютних» декларацій було вдвічі менше – 788. Відповідні дані надає сервіс Опендатабот.

Українські чиновники дедалі активніше декларують біткоїни
Кількість декларацій, де згадуються цифрові активи. Джерело: Опендатабот.

Згідно з поданими даними, кількість декларацій, у яких згадано про цифрові активи, постійно зростає. Лідером за популярністю серед монет виступає біткоїн, він згадується у 816 деклараціях.

Українські чиновники дедалі активніше декларують біткоїни
Топ цифрових валют, які вказували у деклараціях чиновники. Джерело: Опендатабот.

У 2021 році найбільшу суму в біткоїнах задекларувала директорка КП «Теплопостачання міста Одеси» Ганна Позднякова – 53 млн грн. За рік першість перейняв заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Сергій Карпенко. У його власності знаходилися біткоїни в еквіваленті 41 млн грн.

Найбільшу кількість біткоїнів за 2022 рік (121 BTC) задекларував депутат Одеської облради Кузькевич Микита Дмитрович. У гривневому еквіваленті це понад 195 млн грн.

Втрати у деклараціях

Також варто зазначити, що є кілька чиновників, які задекларували свої цифрові активи, проте вказали, що втратили доступ до них. Понад 380 BTC – рекордну суму серед українських чиновників – у 2021 році зазначив і втратив заступник голови Державної служби геології та надр України Роман Сарамага. У гривневому еквіваленті це близько 615 млн грн.

Слід зауважити, що з початку повномасштабного вторгнення було тимчасово скасовано обов'язкову перевірку декларацій посадових осіб. Незважаючи на це, сам обов'язок чиновників звітувати про своє майнове становище та зміни в ньому скасовано не було. Восени минулого року перевірки декларацій відновлено. Тому українські чиновники мали надолужити неподане за попередній період (2021 та 2022 роки) до кінця січня 2024 року. Термін подання декларацій за 2023 рік залишається звичайним до квітня 2024 року.

Що таке засіб заощадження? Детальний гайд
Що таке засіб заощадження? Детальний гайд
Дізнайтеся про ключові аспекти засобу заощадження та важливу роль, яку він відіг...
Bitcoin Magazine 03 травня 2023

Декларації депутатів

Одним із останніх, хто вказав біткоїни у своїй декларації, був представник фракції «Голос» Ярослав Железняк. У його власності є 0,0007 BTC. Усі цифрові активи парламентарій оцінив у 17 133 грн, а зберігає біткоїни він на біржі Binance.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024