Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біржі втрачають біткоїн-резерви, в ROZETKA розповіли про попит на біткоїн-платежі, доходи майнерів рекордно зросли, складено оновлений рейтинг біткоїн-мільярдерів, Tether купив ще BTC, США хочуть продати велику партію біткоїнів Silk Road, активи Крейга Райта заморожено.

На біржах закінчуються біткоїни

Біржові резерви біткоїнів впали до найнижчого рівня за останні роки. 90 700 BTC було виведено з основних бірж тільки за останній місяць.

Це зниження свідчить про перехід інвесторів до стратегії довгострокового утримання біткоїнів, коли вони зберігають свої біткоїни у холодних гаманцях замість того, щоб тримати їх на біржових рахунках.

У ROZETKA побачили попит на біткоїн-платежі

Українські компанії мають запроваджувати можливість оплати послуг і товарів за допомогою біткоїна та криптовалют. Відповідну думку висловив голова платіжного сервісу RozetkaPay Олександр Лапко.

За його словами, Біткоїн-індустрія – це сьогодні сіра зона, і використовувати BTC досить складно. Багато великих гравців бояться, що відразу опиняться в центрі уваги і до них виникне багато запитань про те, як вони це роблять без ліцензії.

За місяць майнери заробили рекордні $2 млрд

Сукупний прибуток майнінгових компаній у березні 2024 року досяг історичного максимуму, становивши $2 млрд.

Так, із $2 млрд, зароблених у березні, близько $85 млн надійшло від комісій за транзакції, а $1,93 млрд – нагорода за видобуті блоки. Такі результати майнери показали за два тижні до халвінгу.

Чанпен Чжао очолив рейтинг біткоїн-мільярдерів

Ексглаву біржі Binance Чанпена Чжао визнано найбагатшим і найвпливовішим мільярдером у Біткоїн-індустрії.

Статки Чжао було оцінено у $33 млрд, що майже втричі вище, ніж було минулого року. На статках Чжао жодним чином не відбився суд із владою США та штраф у $200 млн.

Tether купив ще 8889 BTC

Компанія Tether, емітент стейблкоїна USDT, суттєво наростила біткоїн-запаси, купивши 31 березня 8889 BTC.

Згідно з цими даними, загальний обсяг біткоїнів на рахунку Tether досяг 75 354 BTC. 31 березня 2024 року компанія придбала майже 8889 BTC за $626,7 млн. За останній рік компанія суттєво наростила запаси BTC. Раніше в Tether заявляли, що мають намір інвестувати в головний цифровий актив до 15% корпоративного прибутку.

США продадуть частину біткоїнів Silk аинсRoad на $2 млрд

Влада США планує продати частину біткоїнів, що належали раніше даркнет-маркетплейсу Silk Road, на загальну суму близько $2 млрд.

Зокрема, 2 квітня було здійснено дві транзакції. Перша була тестова, надіслали 0,001 BTC; потім була велика – на 30 174 BTC. Усі біткоїни було переведено на біржу Coinbase з метою їхнього подальшого продажу.

Суд заморозив активи Крейга Райта

У Великій Британії суд ухвалив рішення заморозити активи австралійського бізнесмена Крейга Райта на суму $7,6 млн по всьому світу, після того як з'ясувалося, що він неправдиво видавав себе за творця Біткоїна Сатоші Накамото.

Тепер Райт має розкрити всі активи, крім $7,6 млн, про які знає суд. Заморожування активів відображає сумніви у благонадійності австралійця з огляду на його історію невиконання судових рішень.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024