Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїнери у Київраді, ЄС проспонсує біткоїн-регулювання в Україні, Kraken представив кастодіальні послуги для інституціоналів, запаси MicroStrategy зростають, HRF роздав біткоїнерам гранти, Бенкману-Фріду можуть посилити покарання, Сальвадор продовжує купувати по біткоїну в день.

У Київраді виявилося чимало біткоїнерів

Низка депутатів Київської міської ради виявилася власниками біткоїнів. Проаналізували декларації столичних обранців активісти громадського руху «Чесно».

Найбільшою кількістю біткоїнів володіє депутат із партії «УДАР» Дмитро Білоцерковець. У 2013 році він придбав загалом 398 BTC за 128 000 грн.

ЄС виділить Україні гроші на біткоїн-регулювання

18 березня Кабінет міністрів України затвердив план для програми Ukraine Facility, яка забезпечить фінансову підтримку України від Європейського союзу протягом 2024–2027 років. У документі також згадуються цифрові активи та їхнє регулювання.

У документі наголошується на важливості прийняття змін до закону про віртуальні активи та внесення відповідних правок до Податкового кодексу України. При цьому українське законодавство має відповідати європейському згідно з регламентом MiCA.

Kraken зберігатиме біткоїни для інституціоналів

Кастодіальний сервіс для інституціональних інвесторів розробила біржа Kraken. Платформа дозволить клієнтам сервісу управляти та переміщати кошти в межах «єдиного інтерфейсу, захищеного новітніми протоколами безпеки» біржі.

Ще зовсім нещодавно єдиним кастодіаном на ринку спотових біткоїн-ETF, що розвивається, була біржа Coinbase.

Запаси MicroStrategy зросли на 9245 BTC

Компанія MicroStrategy додатково придбала 9245 BTC, витративши на це близько $623 млн. У середньому покупка одного біткоїна обійшлася в $67 382.

Таким чином, станом на 18 березня 2024 року MicroStrategy сумарно придбала 214 246 BTC за $7,53 млрд за середньою ціною $35 160 за біткоїн.

Human Rights Foundation роздала біткоїн-гранти

19 березня некомерційна організація Human Rights Foundation (HRF) оголосила про квартальний раунд грантів Фонду розвитку біткоїна, виділивши $500 000 на 14 різних проєктів, що працюють у різних сферах Біткоїн-індустрії.

Основними напрямами цих грантів є Латинська Америка, Азія й Африка. HRF не розкрила, скільки саме коштів отримав кожен реципієнт, але перерахувала проєкти, які отримали підтримку.

Бенкману-Фріду загрожує до 50 років ув'язнення

Міністерство юстиції США рекомендувало посилити покарання для колишнього гендиректора біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда, засудивши його до 40–50 років ув'язнення.

Федеральні чиновники також виступають за штраф у розмірі $11 млрд та конфіскацію майна. Раніше Бенкмана-Фріда вже було визнано винним за сімома пунктами звинувачення у шахрайстві та змові, пов'язаних із крахом FTX.

Сальвадор продовжує купувати по 1 BTC на день

Сальвадор продовжує купувати по одному біткоїну на день і робитиме це доти, доки він стане «недоступним для придбання за фіатну валюту».

Як відомо, Букеле вперше заявив про наміри купувати біткоїн за стратегією усередненої доларової вартості (DCA) у листопаді 2022 року.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024