Human Rights Foundation роздала біткоїн-гранти

Human Rights Foundation роздала біткоїн-гранти

Допомогу отримали 14 проєктів, які працюють у різних сферах Біткоїн-індустрії.

19 березня некомерційна організація Human Rights Foundation (HRF) оголосила про квартальний раунд грантів Фонду розвитку біткоїну, виділивши $500 000 на 14 різних проєктів, що працюють у різних сферах Біткоїн-індустрії. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Головними напрямами цих грантів є Латинська Америка, Азія і Африка. HRF не розкрила, скільки саме коштів отримав кожен реципієнт, але перерахувала проєкти, що отримали підтримку.

USD E-Cash for Bitcoin від Calle – система електронних грошей Chaumian на основі долара США, побудована на протоколі Cashu. Ця система покликана забезпечити приватне, доступне та стабільне використання кредитів, деномінованих у доларах США. USD E-Cash позиціонується як альтернатива основним стейблкоїнам, оскільки вона не має жодного зв'язку із традиційною банківською системою. Основна ідея полягає в тому, що активісти будь-де можуть обміняти свої біткоїни на захищені доларові E-Cash.

BTCPay Server – безкоштовне платіжне рішення з відкритим вихідним кодом, що дозволяє приватним особам і компаніям приймати платежі у біткоїнах. BTCPay надає торговцям у складних політичних та економічних умовах платформу для оброблення глобальних платежів, управління краудфандинговими кампаніями та пропонує розробникам можливість запустити свої проєкти на основі Біткоїна.

Програма BOB Builders Residency Program розрахована на розробників вільного та відкритого програмного забезпечення (FOSS) у Таїланді. Нова група розробників зосередиться на «інструментах для посилення децентралізації Біткоїна».

Yibaochina.com – популярна платформа новин, очолювана ініціативою «Громадянська сила для Китаю», працює для представників китайської інтелігенції за кордоном. «Ібао» завоювала значну читацьку аудиторію, здебільшого у продемократичних китайських спільнотах. Грант HRF підтримає роботу сайту, а також посилить його просування в соціальних мережах.

Bitcoin Innovation Hub – громадський центр, що сприяє соціально-економічній трансформації біженців, осіб, які шукають притулку, й інших уразливих спільнот в Уганді під керівництвом Ноубла Ньянгоми у Кампалі. Центр пропонує професійне навчання в галузі фінансів для жінок і чоловіків, де вони вчаться використовувати та заробляти біткоїни. Фінансування дозволить додати професійні класи та розширити масштаби навчання.

BITCOIN DADA – некомерційна ініціатива, заснована кенійською підприємницею Лоррейн Марсель, спрямована на розширення прав та можливостей африканських жінок через фінансову освіту. BITCOIN DADA надає жінкам безпечний простір, де вони можуть дізнатися про Біткоїн як інструмент фінансової свободи.

Фонд Bitcoin Design Foundation – спільнота біткоїн-дизайнерів, яка займається наданням інфраструктури та ресурсів для розробників, що живуть в умовах авторитарних режимів та в економіках, що розвиваються. Фінансування буде спрямоване на підтримку розроблення Bitcoin UI Kit (ресурсу, який допомагає людям вивчати, проєктувати, створювати прототипи та повноцінні біткоїн-застосунки).

Bitcoin Op-Tech – технічна розсилка про Біткоїн, відома своїми ресурсами, технологіями та методиками, призначеними для розробників, підприємств та організацій, що використовують Біткоїн. У бюлетені регулярно висвітлюються питання конфіденційності, протидії цензурі та децентралізації, які є ключовими для місії HRF.

Damus Android – застосунок, що використовує протокол Nostr. Розроблений Віллом Касаріним, застосунок Damus забезпечує свободу слова в інтернеті, що вкрай важливо для людей, які живуть у складних політичних умовах. Також дозволяє користувачам отримувати біткоїни за допомогою функції zapping. Фінансування буде використано для розроблення застосунку Damus для пристроїв на базі Android.

Розробник Bitcoin Core Пабло Мартін, робота якого зосереджена на усуненні вразливості, що призводила до збою та відключення Біткоїн-нод. Мартін продовжує робити свій внесок, рецензувати та висувати пропозиції щодо розвитку Біткоїна.

LNbits – розрахована на багато користувачів система та система облікових записів для мережі Lightning Network. Вона дозволяє користувачам створювати окремі гаманці Lightning для друзів і членів родини. Створена розробником програмного забезпечення Беном Арком, система LNbits спрямована на децентралізацію управління сховищами та надає користувачам надійний набір Біткоїн-інструментів.

Bitcoin Policy Summit 2024 – одноденна конференція, на якій зберуться політики, науковці та лідери індустрії, щоб обговорити можливості та проблеми Біткоїна. Мета заходу – змінити хибне уявлення про Біткоїн, відстоювати його переваги у ліберальних демократіях та наголошувати на його потенціалі. Фінансування буде спрямовано на підтримку логістики заходу, поїздки доповідачів та участь правозахисників.

«Біткоїн для мільярдів» – серія пізнавальних відеороликів, створених викладачем Пако де ла Індією. Відеоролики, від початку доступні чотирма регіональними мовами – хінді, бенгалі, маратхі та гуджараті, націлені на широку аудиторію серед 750 млн жителів Індії, які розмовляють цими мовами. Теми охоплюють концепцію Біткоїна як грошей свободи та практичні рекомендації щодо безпечного придбання та зберігання BTC.

Scalar School (заснована Лусіаною Феррейрою) – бразильська програма з розроблення біткоїна та Lightning, спрямована на навчання розробників Біткоїна на ранніх стадіях. Школа дає тим, хто навчається, повне уявлення про Біткоїн-розроблення, філософію та участь у житті спільноти. Грант спрямують на оплату праці викладачів, проведення навчальних семінарів та роботу з університетами у Південній Америці.

Що потрібно знати про HRF

Human Rights Foundation – некомерційна організація, яка займається просуванням та захистом прав людини у всьому світі. Фонд засновано у 2005 році Тором Халворсеном Мендосою, венесуельським кінопродюсером та правозахисником. Головний офіс HRF знаходиться у Нью-Йорку.

Одним із найактивніших представників фонду сьогодні є директор зі стратегічного розвитку Алекс Гладштейн. Він бере участь в освітніх та просвітницьких ініціативах. Гладштейн відомий своїми аналітичними дослідженнями та публічними виступами, в яких обговорює роль інноваційних технологій, включаючи біткоін та цифрові активи, у захисті прав людини.

У 2020 році HRF створила фонд для підтримки розробників програмного забезпечення Біткоїна. Гранти почали отримувати програмісти, які роблять мережу Біткоїна більш приватною, децентралізованою та стійкою, щоби він міг стати найкращим фінансовим інструментом для правозахисників, громадських організацій та журналістів у всьому світі.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто допомагає HRF

Допомогу некомерційним організаціям, які підтримують Біткоїн-розроблення з відкритим вихідним кодом, обіцяла надати компанія Bitwise Asset Management. Вона зобов'язалася пожертвувати 10% прибутку від Bitwise Bitcoin ETF. Пожертвування Bitwise насамперед підуть на потреби трьох некомерційних організацій, однією з яких є Human Rights Foundation.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024