ЄС виділить Україні гроші на біткоїн-регулювання

ЄС виділить Україні гроші на біткоїн-регулювання

Офіційний Київ має виконати план Ukraine Facility, щоб отримати €50 млрд допомоги.

18 березня Кабінет міністрів України затвердив план для програми Ukraine Facility, яка забезпечить фінансову підтримку України від Європейського союзу протягом 2024–2027 років. У документі також згадуються цифрові активи та їх регулювання, повідомляється на сайті українського уряду.

Програма Ukraine Facility – це список заходів, які Україна має виконати для отримання фінансової допомоги у розмірі €50 млрд. Документ, зокрема, торкається 69 напрямів реформ у галузі судової системи, механізмів боротьби з корупцією, фінансових потоків тощо. Серед іншого згадується також сектор віртуальних активів.

«Потрібні подальші реформи для поліпшення відповідності України стандартам Групи розроблення фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), зокрема у сфері віртуальних активів, цільових фінансових санкцій та розслідувань», – йдеться у документі.

Також зазначається, що поява віртуальних активів і відсутність їх правового регулювання є негативним фактором, який може сприяти шахрайству, відмиванню злочинних доходів, фінансуванню тероризму та ухилянню від сплати податків. У зв'язку з цим виставлено вимоги, щоб провайдери віртуальних послуг проходили ліцензування та дотримувалися суворих заходів AML-політики.

Також у документі наголошується на важливості прийняття змін до закону про віртуальні активи та внесення відповідних правок до Податкового кодексу України. При цьому українське законодавство має відповідати європейському згідно з регламентом MiCA.

Що думають у Верховній Раді

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Верховна Рада не збирається розглядати питання пільгового оподаткування доходів фізичних осіб за операціями з біткоїном та криптовалютами. Влада не планує стимулювати розвиток Біткоїн-діяльності, яку вважають «спекулятивною».

Гетманцев також наголосив, що єдиний орган, який має відповідати за регулювання Біткоїн-галузі, є саме НКЦПФР. Однак, на його думку, інституціональна ефективність цього органу залишається відверто низькою.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто переважно володіє біткоїнами в Україні

Останнім часом українські держслужбовці помітно частіше стали декларувати біткоїни. Однак, згідно з деклараціями, здебільшого цифровими активами володіють співробітники поліції та прокуратури. З 1428 декларацій за 2022 рік на ці два відомства припадає 321.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024