У Раді виступили проти податкових пільг для біткоїна

У Раді виступили проти податкових пільг для біткоїна

Голова податкового комітету вважає таку діяльність спекулятивною.

Верховна Рада не збирається розглядати питання пільгового оподаткування доходів фізичних осіб за операціями з біткоїном та криптовалютами. Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Щодо варіанта оподаткування віртуальних активів за зниженою ставкою ми не можемо його навіть розглядати. Тому що в будь-якому випадку це створить передумови для перетікання операцій з оподатковуваних сфер за загальною ставкою. І ми не хочемо, відверто кажучи, стимулювати криптодіяльність, яка за своєю суттю є спекулятивною, а не створює додану вартість та робочі місця», – заявив Гетманцев.

Він також розкритикував роботу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), яка, за словами депутата, «провалила підготовку законопроєкту» щодо оподаткування цифрових активів.

Гетманцев також наголосив, що єдиний орган, який має відповідати за регулювання Біткоїн-галузі, є саме НКЦПФР. Однак, на його думку, інституційна ефективність цього органу залишається відверто низькою.

«Здатність регулювати цю галузь спростовується його нездатністю підготувати навіть проєкт закону», – прокоментував голова митного комітету.

Україна та міжнародний досвід

Українська влада раніше взялася за вивчення міжнародного оподаткування біткоїна. Згідно з проведеним дослідженням, дружні до цифрових активів юрисдикції пропонують бізнесу податкові стимули. Таким чином, держави намагаються розвивати Біткоїн-сегмент у своєму регіоні.

Представниця Міністерства цифрової трансформації Юлія Пархоменко висловила думку, що застосування таких самих підходів до питання оподаткування операцій з біткоїном та криптовалютами дозволить розвивати нові цифрові галузі та залучати іноземні інвестиції.

Біткоїни у деклараціях чиновників

Тим часом дедалі більше українських чиновників вказують у своїх деклараціях біткоїни та криптовалюти. Так, за 2022 рік стало відомо, що 1428 співробітників держструктур володіють цифровими активами. Лідером за популярністю серед монет виступає біткоїн, він згадується у 816 деклараціях.

Чому Верховна Рада проти податкових пільг для Біткоїн-індустрії – новини Bitcoin Magazine

Голова податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев виступив проти запровадження пільг в операції з біткоїном та криптовалютами.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024