У Київраді виявилося чимало біткоїнерів

У Київраді виявилося чимало біткоїнерів

Найбільше BTC задекларував депутат від партії «УДАР» Дмитро Білоцерковець.

Деякі депутати Київської міської ради стали власниками біткоїнів. Це виявили активісти громадського руху «Чесно», які проаналізували декларації столичних обранців.

Найбільшою кількістю біткоїнів володіє депутат із партії «УДАР» Дмитро Білоцерковець. У 2013 році він придбав загалом 398 BTC за 128 000 грн.

У Київраді виявилося чимало біткоїнерів
Депутати Київради, які володіють біткоїнами. Джерело: «Чесно».

У депутата від «Слуги народу» Владислава Трубіцина, який перебуває в міжнародному розшуку, в деклараціях зазначено 48 BTC вартістю 24 437 грн на момент придбання. Олександр Плужник із ОПЗЖ задекларував 10 BTC, які він купив за 83 930 грн, що відображено у його звітності за 2020 рік.

Представниця фракції «Батьківщина» у міській раді Ганна Свириденко вперше вказала у декларації цифрові активи, які належать її чоловікові Павлу Горбасенку, якими останній володіє з 2022 року.

Біткоїни у деклараціях народних депутатів

Останнім часом серед українського політикуму набирає популярності тренд – вказувати у деклараціях заощадження у цифрових активах. Як правило, ці заощадження вкрай незначні.

Так, 0,0007 BTC задекларував депутат Верховної Ради із фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Задекларував біткоїни також парламентарій Олександр Маріковський. Проте, як з'ясували правоохоронці, ці ВТЗ не належали народному обранцю.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Зростання числа біткоїн-декларацій

Про те, що українські чиновники стали активніше декларувати біткоїни, свідчать дані сервісу «Опендатабот». За 2022 рік 1428 українських чиновників згадали у своїх деклараціях володіння біткоїнами та криптовалютами, тоді як роком раніше таких декларацій було вдвічі менше – 788.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024