Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн досяг історичного максимуму, MicroStrategy розміщує облігації з метою подальшого придбання BTC, у британського уряду знайшли 61 000 BTC, Marathon Digital здобув незвичайний блок, майнери та влада США домовилися, запис Ordinals пішов за $1 млн, зростанням курсу BTC скористалися майнери.

Курс біткоїна за тиждень: ATH і висока волатильність

Курс біткоїна за тиждень (1–8 березня) зріс на 9,9% і становить $67 400. BTC зміцнює позиції завдяки попиту інституціоналів та притоку коштів до ETF.

У першій половині тижня курс активу стійко зростав, і 5 березня на американській біржі Coinbase було оновлено історичний максимум (ATH) у межах $69 200. Однак відразу після цього під тиском ордерів на продаж і фіксацію прибутку відбулася стрімка корекція.

MicroStrategy влазить у борги заради покупки BTC

Компанія MicroStrategy 6 березня оголосила про розміщення облігацій на $700 млн із терміном погашення до 2030 року під 0,6% річних. Частина залучених коштів згодом піде на покупку біткоїнів.

Обсяг було збільшено на $100 млн порівняно з нещодавно оголошеною пропозицією (спочатку передбачалося розміщення на $600 млн). Очікується, що пропозиція буде закрита 8 березня 2024 року. MicroStrategy також надала первісним покупцям облігацій опціон на покупку протягом 13-денного періоду.

У Британської влади знайшли гаманець із 61 000 BTC

На пов'язаній з урядом Великої Британії біткоїн-адресі було виявлено 61 245 BTC, що становить близько $4,1 млрд за поточним курсом.

За даними експертів, британська влада конфіскувала у 2018 році понад 61 000 BTC у двох громадян Китаю, одного з яких (Чжимін Цяня) звинувачують у махінаціях з інвестиціями.

Marathon Digital здобув найбільший Біткоїн-блок

2 березня майнер Marathon Digital за допомогою свого нового сервісу Slipstream здобув рекордно великий блок обсягом 3990,36 Кб.

Це стало можливим завдяки сервісу прямого представлення транзакцій Slipstream, який забезпечує власний майнінговий пул MARA компанії Marathon Digital. Також певний вплив на досягнення зробили ініціативи OrdinalsBot, які спростили процес внесення записів Ordinals до блокчейну Біткоїна.

Влада США вирішила залишити майнерів у спокої

Представники енергетичних відомств США досягли угоди із Техаською радою з блокчейну (TBC) та майнінговою компанією Riot Platforms про припинення дослідження, націленого на майнерів по всій країні.

У документі також зазначається, що всю інформацію, зібрану раніше у майнерів для дослідження, яке, за словами представників TBC і Riot, було нав'язливим, буде видалено й усі подальші дані також буде знищено.

Запис Ordinals продали за $1 млн

Цифрові зображення піксельних мавп на блокчейні Біткоїна стали серією записів Ordinals, що продається найбільше. Колекція під назвою NodeMonkes перевищила обсяг продажу в $11 млн.

Проєкт було запущено у грудні 2023 року за початковою ціною близько $9000. У результаті одна з таких «мавп» була продана за суму понад $1 млн у понеділок. Мінімальна ціна – не менше $52 000, тоді як власники «мавп», які вважаються рідкісними, вже встановлюють ціну на них до $65 млн.

Рекордним зростанням BTC скористалися ранні майнери

Стрімке зростання ціни біткоїна протягом останнього місяця призвело до того, що деякі ранні майнери почали продавати свої «старі біткоїни», що в результаті спричинило тиск на курс.

Так, аналітики зауважили, що незадовго до того, як біткоїн досяг нового максимуму близько $69 000, а потім упав до $62 000 у вівторок, 1000 біткоїнів на суму близько $69 млн було переказано на Coinbase з адрес, які, на думку дослідницької фірми, пов'язані з майнерами.

Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Кошти переказали на нову адресу, частина з яких пройшла через міксер Tornado Cash. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Це може статись через геополітичну нестабільність та інфляційний тиск у США. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Функціональність та масштабованість Біткоїн-екосистеми продовжує зростати. Дмитро Харьков 18 липня 2024