Marathon Digital видобув найбільший біткоїн-блок

Marathon Digital видобув найбільший біткоїн-блок

Застосування нової технології дозволяє використовувати простір блоків ще ефективніше.

2 березня майнер Marathon Digital за допомогою свого нового сервісу Slipstream видобув рекордно великий блок обсягом 3990,36 Кб. Про це свідчать дані блокчейн-агрегатора Mempool Space.

Це стало можливим завдяки сервісу прямого подання транзакцій Slipstream, який забезпечує власний майнінговий пул MARA компанії Marathon Digital. Також певний вплив на досягнення мали ініціативи OrdinalsBot, що спростили процес внесення записів Ordinals до блокчейну Біткоїна. Загалом весь простір блоку займає один великий запис Ordinals з нової колекції.

Marathon Digital видобув найбільший біткоїн-блок
Рекордний блок. Джерело: Mempool Space.

Проте цей блок не встановив рекорд за вагою транзакції, який все ще належить F2Pool. Загалом, це підкреслює прагнення Marathon Digital розширювати межі технології майнінгу та запроваджувати інновації у роботі з блокчейном.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Теоретичний максимум

Обмеження на розмір блоку Біткоїна спочатку було встановлено на рівні 1 МБ, щоб запобігти спам-транзакціям і підтримати децентралізацію, дозволивши вузлам з обмеженими ресурсами брати участь у мережі.

У 2015-2017 роках Біткоїн-спільнота зіткнулася з дебатами про те, чи варто збільшувати цей ліміт, щоб задовольнити зростаючий попит на транзакції. Зрештою, було прийнято рішення, відоме як оновлення Segregated Witness (SegWit), яке фактично збільшило ліміт розміру блоку приблизно до 4 МБ, відокремивши підписи транзакцій від основних даних блоку.

Інші ініціативи Marathon

Компанія Marathon також оголосила про розробку протоколу другого рівня під назвою Anduro. Це федеративна модель, у якій використовується кворум. У такий спосіб планується значно покращити масштабованість мережі Біткоїна без загроз для децентралізації чи стабільності.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024