Запис Ordinals продали за $1 млн

Запис Ordinals продали за $1 млн

NodeMonkes стала колекцією записів Ordinals, що найбільше продається.

Цифрові зображення піксельних мавп на блокчейні Біткоїна стали серією записів Ordinals, що найбільше продається. Колекція під назвою NodeMonkes перевищила обсяг продажу в $11 млн, повідомляє CoinDesk.

Проєкт було запущено у грудні 2023 року за початковою ціною близько $9000. У результаті одна з таких «мавп» була продана за понад $1 млн у понеділок. Мінімальна ціна – не менше $52 000, тоді як власники «мавп», які вважаються рідкісними, вже встановлюють ціну на них до $65 млн.

За останні 24 години найбільший обсяг торгів у сфері NFT припав на колекції, створені на блокчейні Біткоїна, – $35 млн. Учасники ринку очікують, що така активність торгів записами Ordinals триватиме протягом усього березня.

Чому багато хто з Біткоїн-спільноти проти записів Ordinals

Попри великий ажіотаж навколо записів, багато представників Біткоїн-спільноти виступають проти протоколу Ordinals, оскільки вони бачать у цій практиці потенційну загрозу основним принципам та ефективності мережі Біткоїна. Проєкт Ordinals дозволяє «вигравіювати» незмінні дані, охоплюючи зображення та тексти, безпосередньо в блокчейні головного цифрового активу, що викликає побоювання з приводу засмічення мережі та збільшення розміру блоків.

Критики аргументують, що це призводить до підвищення середніх комісій за транзакції та загалом суттєвого уповільнення часу оброблення, здебільшого в періоди високої завантаженості мережі. Крім того, існує побоювання, що таке використання блокчейну відволікає від початкової мети Біткоїна як децентралізованої системи цифрових грошей і може відкрити двері для регуляторних обмежень через вміст, не пов'язаний із фінансовими операціями.

У результаті, попри інноваційний потенціал записів Ordinals для розширення можливостей використання блокчейну, їхнє впровадження викликає неабиякі суперечки у співтоваристві, зосередженому на збереженні продуктивності та базових принципів роботи мережі.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Колекції Ordinals дорожчають

Велику популярність мають не лише зображення мавп у блокчейні Біткоїна. Так, минулого місяця інвестори, які купили записи Quantum Cats від проєкту Ordinals Taproot Wizards, змогли через короткий час їх перепродати вдвічі дорожче за початкову ціну.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024