Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Bitcoin Magazine тепер і в Швейцарії, курс біткоїна досяг $52 000, перші поставки гаманців Coldcard Q1, Genesis продасть акції GBTC на $1,3 млрд, біткоїн краще за золото для інвесторів, українські чиновники активно декларують BTC, китайські майнери їдуть до Ефіопії.

Bitcoin Magazine з'явиться у Швейцарії

Американський журнал Bitcoin Magazine за підтримки компанії White Rock Management відкриє новий офіс у Лугано, Швейцарія.

Bitcoin Magazine публікує аналітичні, дослідницькі, освітні статті про Біткоїн з 2012 року. У листопаді 2021 року компанія White Rock Management уклала з Bitcoin Magazine угоду про запуск нових видань в Україні та країнах Східної Європи.

Курс біткоїна за тиждень: бики штурмують $52 000

Курс біткоїна за тиждень (9–16 лютого) зріс на 12,2% і зараз становить $52 300. BTC зміцнює позиції через надходження коштів до ETF та наближення халвінгу.

Біткоїн досить рівномірно зростав протягом тижня, а короткочасні корекції не впливали на його загальний позитивний тренд. Біржовий фонд компанії BlackRock вже накопичив понад 100 000 BTC і є головним драйвером попиту на актив на ринку.

Біткоїнери почали отримувати гаманці Coldcard Q1

Стартувала доставка нових апаратних гаманців Coldcard Q1 від канадського виробника Coinkite. Зазначається, що перші поставки пристроїв стартували у середу, 14 лютого.

Q1 доступний за попереднім замовленням, вартість апаратного пристрою – $199,99.

Genesis дозволили продати акції GBTC на $1,3 млрд

Збанкрутілий кредитор Genesis отримав дозвіл суду продати близько 35 млн акцій Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) на суму понад $1,3 млрд, щоб спрямувати отримані гроші на виплату компенсацій клієнтам, які постраждали.

Genesis також має намір продати понад 11 млн акцій двох інших трастових фондів і виручити за них ще $200 млн. Адвокат Genesis заявив, що поточна вартість акцій Grayscale становить приблизно $1,6 млрд.

Біткоїн цікавить інвесторів більше, ніж золото

З початку року ETF на золото зазнали відтоку в $2,4 млрд, а біткоїн-ETF, навпаки, залучили додатково $3,9 млрд.

Провідні ETF на золото послабили свої позиції на тлі загальної тенденції падіння цін на золото, які з початку року знизилися на 3,4%, досягнувши 14 лютого двомісячного мінімуму в $1993 за унцію.

Українські чиновники дедалі активніше декларують біткоїни

1428 українських чиновників згадали у своїх деклараціях за 2022 рік про володіння біткоїнами та криптовалютами, тоді як роком раніше «криптовалютних» декларацій було вдвічі менше – 788.

Згідно з поданими даними, кількість декларацій, у яких згадано цифрові активи, постійно зростає. Лідером за популярністю серед монет виступає біткоїн, він згадується у 816 деклараціях.

Китайські майнери переїжджають до Ефіопії

Китайські майнінгові компанії після посилення регуляторної політики в Піднебесній дедалі частіше перевозять свої потужності до Африки, зокрема до Ефіопії. Так, 19 із 21 майнера, які уклали договори з енергетичною компанією Ефіопії, – з Китаю. Майнерів приваблює дешева електроенергія Ефіопії, 92% якої виробляється на гідроелектростанціях, хоча майже половина місцевих жителів мешкають без доступу до електрики.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024