Біткоїн цікавить інвесторів більше, ніж золото

Біткоїн цікавить інвесторів більше, ніж золото

Біржові продукти на основі біткоїна стають популярнішими за традиційні активи.

Від початку року ETF на золото зазнали відтоку у $2,4 млрд, а біткоїн-ETF, навпаки, залучили додатково $3,9 млрд. Про це повідомляє Cointelegraph.

Провідні ETF на золото послабили свої позиції на тлі загальної тенденції падіння цін на золото, які з початку року знизилися на 3,4%, досягнувши 14 лютого двомісячного мінімуму в $1993 за унцію.

Біткоїн цікавить інвесторів більше, ніж золото
Динаміка капіталу в ETF на золото та біткоїн. Джерело: Cointelegraph.

Натомість ціни на біткоїн за той самий період зросли на 23,5%, досягнувши 14 лютого дворічного максимуму в $52 483. У той час як деякі експерти припускають перетік капіталу із золота в біткоїн, інші пов'язують цю тенденцію з FOMO (Fear of Missing Out – страх втрачених можливостей) на фондових ринках США. Втім значний відтік коштів з ETF на золото підкреслює зміну настроїв інвесторів у бік цифрових активів.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Що таке ETF на основі золота та BTC

ETF на золото – це інвестиційні фонди, які відстежують ціну на золото і торгуються на фондових біржах, як окремі акції. Вони надають інвесторам можливість впливати на динаміку цін на золото без необхідності безпосередньо купувати фізичне золото.

Біткоїн-ETF функціонують аналогічно, але натомість відстежують ціну BTC. Вони дозволяють інвесторам отримати доступ до цінових коливань активу (а, отже, й заробити на них) без фактичного володіння монетами.

Лідер сегмента

Лідером серед усіх схвалених біткоїн-ETF прогнозовано став біржовий фонд від компанії BlackRock. Згідно з останніми даними, у розпорядженні фонду перебуває 105 280 BTC. З моменту дебюту IBIT у січні BlackRock збільшив обсяг активів iShares Bitcoin Trust більш ніж на 3700%.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024