Китайські майнери переїжджають до Ефіопії

Китайські майнери переїжджають до Ефіопії

Африканська країна приваблює дешевою електроенергією, 92% якої виробляється за рахунок гідроелектростанцій.

Китайські майнінгові компанії після посилення регуляторної політики в Піднебесній дедалі частіше перевозять свої потужності до Африки, зокрема до Ефіопії. Про це повідомляється у звіті Bloomberg.

Так, 19 з 21 майнера, які уклали договори з енергетичною компанією Ефіопії, – з Китаю. Майнерів приваблює дешева електроенергія Ефіопії, 92% якої виробляється на гідроелектростанціях, хоча майже половина місцевих жителів живе без доступу до електрики.

Помірний клімат Ефіопії більш сприятливий для майнінгу, ніж у Техасі. У найбільшому майнінговому центрі США часто спостерігаються високі температури, що робить охолодження пристроїв дорожчим.

Регулювання в Ефіопії

В Ефіопії, як і в Китаї, офіційно заборонено торгівлю цифровими валютами, але в 2022 році країна легалізувала майнінг біткоїнів. Тепер китайські компанії, які провели роки після заборони в Китаї у 2021 році у пошуках нового інвестиційного центру, дедалі частіше вкладають кошти в операції на території африканської держави.

Сьогодні уряд Ефіопії придивляється до майнінгу біткоїнів: видача дозволів на таку діяльність здійснюється формально в межах регуляторної «пісочниці», тобто на умовах проєктної роботи. Влада також прийняла директиву, яка регулює на даний момент питання цифрових валют.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Майнінг у Техасі

Американський штат Техас сьогодні вважається одним із центрів майнінгової індустрії. Однак через екстремальні погодні умови, які спостерігаються влітку та взимку, майнери змушені призупиняти видобуток біткоїнів.

Компанії беруть участь у програмах Demand Response (відгук на попит), тимчасово відключаючи своє обладнання в періоди пікового навантаження на енергосистему, що допомагає стабілізувати електромережу та запобігати перебоям в електропостачанні.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024