Китайські майнери переїжджають до Ефіопії

Китайські майнери переїжджають до Ефіопії

Африканська країна приваблює дешевою електроенергією, 92% якої виробляється за рахунок гідроелектростанцій.

Китайські майнінгові компанії після посилення регуляторної політики в Піднебесній дедалі частіше перевозять свої потужності до Африки, зокрема до Ефіопії. Про це повідомляється у звіті Bloomberg.

Так, 19 з 21 майнера, які уклали договори з енергетичною компанією Ефіопії, – з Китаю. Майнерів приваблює дешева електроенергія Ефіопії, 92% якої виробляється на гідроелектростанціях, хоча майже половина місцевих жителів живе без доступу до електрики.

Помірний клімат Ефіопії більш сприятливий для майнінгу, ніж у Техасі. У найбільшому майнінговому центрі США часто спостерігаються високі температури, що робить охолодження пристроїв дорожчим.

Регулювання в Ефіопії

В Ефіопії, як і в Китаї, офіційно заборонено торгівлю цифровими валютами, але в 2022 році країна легалізувала майнінг біткоїнів. Тепер китайські компанії, які провели роки після заборони в Китаї у 2021 році у пошуках нового інвестиційного центру, дедалі частіше вкладають кошти в операції на території африканської держави.

Сьогодні уряд Ефіопії придивляється до майнінгу біткоїнів: видача дозволів на таку діяльність здійснюється формально в межах регуляторної «пісочниці», тобто на умовах проєктної роботи. Влада також прийняла директиву, яка регулює на даний момент питання цифрових валют.

Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
Навіщо потрібен калькулятор прибутковості майнінгу
В індустрії майнінгу працює велика кількість компаній, адже це досить прибуткови...
Ілля Гольдберг 01 грудня 2022

Майнінг у Техасі

Американський штат Техас сьогодні вважається одним із центрів майнінгової індустрії. Однак через екстремальні погодні умови, які спостерігаються влітку та взимку, майнери змушені призупиняти видобуток біткоїнів.

Компанії беруть участь у програмах Demand Response (відгук на попит), тимчасово відключаючи своє обладнання в періоди пікового навантаження на енергосистему, що допомагає стабілізувати електромережу та запобігати перебоям в електропостачанні.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024