Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Ривок курсу біткоїна, MicroStrategy продовжує купувати BTC, Наїба Букеле переобрали президентом Сальвадору, глибока криза Bakkt, в Таїланді знизили біткоїн-податки, біткоїнери продовжують позиватися до Крейга Райта, ШІ обійшов KYC-процедуру на біржах, BlackRock та Fidelity – найпопулярніші ETF-фонди.

Курс біткоїна за тиждень: вище $46 000

Курс біткоїна за тиждень (2–9 лютого) зріс майже на 9% і становить понад $47 000. BTC зміцнює позиції за допомогою підтримки китів та притоку коштів у ETF.

Більшу частину тижня біткоїн торгувався в бічному каналі в межах $43 000, але в останні дні бики забезпечили стрімке зростання та перевищили важливий рівень у $45 000, а згодом – і $46 000.

MicroStrategy докупила ще 850 BTC

Компанія MicroStrategy продовжує дотримуватися своєї біткоїн-стратегії та придбала ще 850 BTC загальною вартістю $37,2 млн.

Саме завдяки унікальній біткоїн-стратегії компанія зараз володіє 190 000 біткоїнів за середньою ціною покупки за монету в $31 224.

На виборах у Сальвадорі перемагає Наїб Букеле

На президентських виборах у Сальвадорі лояльний до Біткоїна кандидат Наїб Букеле та його партія «Нові ідеї» набрали переважну більшість голосів.

Відповідні дані надав Верховний виборчий трибунал (TSE), який є головним виборчим органом країни.

Bakkt опинилася на межі банкрутства

Компанія Bakkt попередила регуляторів, що у неї може не вистачити готівки для продовження діяльності протягом наступних 12 місяців.

Bakkt подала до Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) поправки до свого квартального звіту, в одному з розділів якого, присвяченому факторам ризику, міститься попередження про те, що компанія може «не мати можливості продовжувати свою діяльність як діюче підприємство».

У Таїланді торгівлю біткоїнами звільнили від ПДВ

Влада Таїланду звільнила торгівлю біткоїнами та криптовалютами від сплати податку на додану вартість (ПДВ).

Міністерство фінансів має намір стимулювати просування цифрових активів як альтернативний інструмент залучення капіталу. В уряді вважають, що це рішення підтримає зростання біткоїн-індустрії і надасть імпульсу економіці.

Біткоїнери відмовилися «миритися» із Крейгом Райтом

У Великій Британії в понеділок, 5 лютого, відбувся суд за позовом некомерційної організації Crypto Open Patent Alliance (COPA), яка вимагає визнати, що австралійський бізнесмен Крейг Райт не є творцем Біткоїна.

Представник організації заявив, що судовий розгляд, який, як очікується, триватиме протягом місяця, «остаточно покаже, що Райт не є Сатоші Накамото і не зможе більше загрожувати розробникам».

ШІ допоміг обійти процедуру верифікації на біткоїн-біржі

За допомогою підроблених документів, згенерованих нейромережею, користувачам біржі OKX вдалося обійти процедуру ідентифікації користувача Know Your Customer (KYC) на торговельному майданчику.

Як стало відомо, це вдалося завдяки сайту OnlyFake, який може згенерувати підроблені документи з 26 країн, серед яких США, Канада, Велика Британія, Австралія та низка європейських держав. Вартість підроблення – близько $15. Користувачі можуть замовити паспорти або права водія.

Біткоїн-фонди BlackRock і Fidelity стали найпопулярнішими ETF

Спотові біткоїн-фонди компаній BlackRock і Fidelity у січні увійшли до числа ETF з найбільшим обсягом інвестицій, що сумарно становило близько $4,8 млрд.

Обсяг інвестицій в iShares Bitcoin Trust (IBIT) становив близько $2,6 млрд, посівши восьме місце, а Fidelity Wise Origin Bitcoin ETF (FBTC) зайняв десяте місце з інвестиціями в $2,2 млрд. За даними YCharts, станом на 31 грудня 2023 року року в США налічувалося понад 3100 ETF.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024