ШІ допоміг обійти процедуру верифікації на біткоїн-біржі

ШІ допоміг обійти процедуру верифікації на біткоїн-біржі

Користувачі згенерували за допомогою нейромережі підроблені документи та пройшли процедуру KYC.

За допомогою підроблених документів, згенерованих нейромережею, користувачам біржі OKX вдалося обійти процедуру ідентифікації користувача Know Your Customer (KYC) на торговельному майданчику. Про це повідомляє 404 Media.

Як стало відомо, це вдалося завдяки сайту OnlyFake, який може згенерувати підроблені документи з 26 країн, серед яких США, Канада, Велика Британія, Австралія та низка європейських держав. Вартість підроблення – близько $15. Користувачі можуть замовити паспорти або права водія.

Користувачі біржі OKX з метою експерименту використовували згенеровані документи, щоб пройти процедуру KYC. Фейкове посвідчення дозволило успішно зареєструватися на торговельному майданчику.

ШІ допоміг обійти процедуру верифікації на біткоїн-біржі
Документ, згенерований нейромережею. Джерело: OnlyFake.

У соціальних мережах також запевняють, що за допомогою створених зображень вони зуміли обдурити KYC у таких компаніях, як Kraken, Bybit, Bitget, Huobi і PayPal.

Адміністрація сайту OnlyFake наголошує, що їхня платформа «не займається виготовленням підроблених документів», а створені нібито «документи» призначені для використання в кіно, ілюстраціях чи шоу.

В OKX, коментуючи ситуацію, заявили, що компанія ініціювала розслідування для з'ясування всіх подробиць. Представники біржі зазначили, що рішуче налаштовані щодо питань безпеки та готові усунути будь-які спроби обману процедури KYC.

«Ми активно боремося із шахрайством на нашій платформі та прагнемо найвищих стандартів відповідності. Зловживання штучним інтелектом для здійснення шахрайської діяльності – це загальногалузева проблема, що розвивається, яку OKX всебічно вивчає», – зауважили в OKX.

Що таке KYC

Процедура KYC (Know Your Customer – «Знай свого клієнта») – це стандартна практика верифікації особистості клієнтів, що широко застосовується у фінансовій індустрії, включаючи банки, інвестиційні фірми та платформи для торгівлі біткоїнами. Вона спрямована на запобігання відмиванню грошей, фінансуванню тероризму й інших незаконних дій, вимагаючи від організацій збирати, перевіряти та зберігати особисті дані своїх клієнтів, такі як ПІБ, адреса проживання, дата народження, ідентифікаційні номери та документи, що підтверджують особу.

Процедура KYC може викликати суперечки в Біткоїн-спільноті, яка цінує конфіденційність, проте вона відіграє ключову роль в інтеграції цифрових операцій у традиційну фінансову систему, забезпечуючи відповідність регулятивним вимогам.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Злам біржі

Нагадаємо, що у першій половині грудня 2023 року хакери атакували OKX, внаслідок чого біржа втратила близько $400 000 у цифрових активах. За деякими даними, зловмисники скористалися вразливістю у смарт-контракті. Побоювання виникли, коли користувачі помітили несанкціоновані транзакції з адрес, пов'язаних з OKX DEX.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024