Хакери зламали біржу OKX

Хакери зламали біржу OKX

Зловмисники скористалися вразливістю, викравши близько $400 000.

Біржа OKX зазнала хакерської атаки, внаслідок чого втратила близько $400 000 у цифрових активах. Факт зламу представники торговельного майданчика підтвердили на сторінці у соцмережі X.

«Із жалем повідомляємо, що застарілий смарт-контракт на OKX DEX було скомпрометовано. Ми вжили негайних заходів, щоб захистити всі кошти користувачів і відкликати дозволи за контрактом. Ми працюємо з відповідними агентствами, щоб знайти вкрадені кошти, і відшкодуємо постраждалим користувачам $370 000. В даний час проводиться ретельна перевірка з метою запобігання подібним інцидентам. Просимо вибачення за завдані незручності», – йдеться у повідомленні.

Водночас за даними журналіста Коліна Ву, хакери викрали $424 000. Він також повідомив, що «в атаці брав участь розробник OKX DEX Aggregation Router».

За деякими даними, зловмисники скористалися вразливістю в смарт-контракті. Побоювання виникли, коли користувачі помітили несанкціоновані транзакції з адрес, пов'язаних з OKX DEX.

Вразливість полягала в застарілому проксі-контракті на платформі-агрегаторі OKX DEX, який вже не використовувався протоколом для виконання транзакцій користувача. Є припущення, що OKX оновила версію контракту, але не відключила його стару версію, і хакер незаконно отримав права на керування цим контрактом.

За даними аналітиків сервісу Slowmist, щойно зловмисник отримав доступ до контракту завдяки витоку закритого ключа, він використав попередні підтвердження, які користувачі надали контракту, щоб вкрасти їхні криптоактиви.

Що потрібно знати про OKX

OKX (раніше OKEx) – це дочірня компанія OKCoin, що належить OK Group. Компанію заснував китайський підприємець Мінсін «Стар» Сюй у 2013 році у Китаї. Нині генеральним директором OKX є Джей Хао.

У січні 2022 року OKEx провела ребрендинг, змінивши назву на OKX, з новим дизайном та дорожньою картою.

Сьогодні OKX – це централізована криптобіржа (CEX) і гаманець, що базуються на Сейшельських Островах. Біржа пропонує базовий трейдинг, зокрема спот і прості опціони, а також деривативи, у тому числі маржинальні, ф'ючерси, безстрокові свопи та опціони.

Гаманець OKX за заявами творців пропонує кастодіальне рішення щодо зберігання активів, децентралізовану біржу (DEX), NFT маркетплейс і децентралізовані застосунки (DApps). Гаманець підтримує мережу Біткоїна.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Хто ще зазнав зламу

Нещодавно інша біржа HTX (Huobi) також зазнала зламу. На відміну від OKX, тут збитки були значно серйознішими – перевищили $100 млн. Представники торговельного майданчика пообіцяли компенсувати клієнтам втрати.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024