На виборах у Сальвадорі перемагає Наїб Букеле

На виборах у Сальвадорі перемагає Наїб Букеле

Після опрацювання понад 31% бюлетенів партія ексглави держави «Нові ідеї» набрала 87% голосів.

На президентських виборах у Сальвадорі лояльний до Біткоїна кандидат Наїб Букеле та його партія «Нові ідеї» попередньо набрали 87% голосів. Відповідні дані надав Верховний виборчий трибунал (TSE), який є головним виборчим органом країни.

Так, партія Букеле «Нові ідеї» лідирує більш ніж на 1,1 млн голосів після оброблення 31,5% виборчих бюлетенів. Загалом «Нові ідеї» наближаються до 1,3 млн голосів, за ними слідом лівий Фронт Фарабундо Марті на чолі з Мануелем Флоресом зі 110 000 голосів, а правий Націоналістичний республіканський альянс («Арена») на чолі з Хоелем Санчесом набрали лише 97 000 голосів.

Своєю чергою, агентство CID Gallup повідомило, що, за даними екзит-полів, партія Букеле набрала 87% голосів, а Флорес і Санчес – 7% і 4% відповідно. Якщо Букеле збереже своє лідерство, він буде приведений до присяги як президент на п'ятирічний термін і працюватиме до 2029 року.

У пості X Букеле проголосив перемогу ще до оголошення офіційних результатів і заявив, що, за даними його власної партії, він переміг на виборах, набравши понад 85% голосів, та отримає щонайменше 58 із 60 депутатів в асамблеї.

Представник Національного Біткоїн-офісу країни очікує ще більшу частку голосів, відданих Букеле, після того як опублікують офіційні результати.

Хто такий Наїб Букеле

Наїб Букеле може стати президентом Сальвадору вдруге. Під час свого першого терміну він запам'ятався своїми рішучими діями у боротьбі з організованою злочинністю та рішенням зробити біткоїн офіційним платіжним засобом у країні.

Наїб Букеле став президентом Сальвадору, коли в країні панував розлад. Його політику щодо Біткоїна критикували місцеві жителі та міжнародні партнери. Проте зростання економіки показало правильність його курсу.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Плани на другий термін

У разі переобрання Наїб Букеле не мінятиме намічений раніше Біткоїн-курс країни. За словами віцепрезидента Фелікса Уллоа, Сальвадор продовжить будівництво Біткоїн-сіті та видачу паспортів інвесторам, які внесуть еквівалент $1 млн у BTC.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024