Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Bitcoin Magazine Україна випустив другий номер журналу, SEC дозволила запустити біткоїн-ETF, НБУ не визнає BTC платіжним засобом, Мінцифри не вважає біткоїн небезпечним, Bitwise поділиться прибутком з Біткоїн-розробниками, в Грузії автомобілі Toyota продають за BTC, індекс жадібності та страху на «екстремальному рівні», гаманець Сатоші Накамото поповнили біткоїнами.

Вийшов другий номер журналу Bitcoin Magazine Україна

У другому номері, який має назву «Крах фіату», акцент зроблено на проблемах сучасної фінансової системи, яка намагається завадити розповсюдженню Біткоїна. Загалом у новому номері йдеться не лише про глобальну банківську кризу. Bitcoin Magazine Україна піднімає чимало цікавих тем про те, що таке Австрійська школа економіки, чи може Біткоїн замінити фіат, чому CBDC (цифрові валюти центробанків) – це погано, як еволюція українських грошей веде до BTC та багато іншого.

SEC ухвалила заявки на запуск біткоїн-ETF

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) 10 січня ухвалила всі заявки на запуск спотового біржового біткоїн-фонду.

Заявки схвалили такі 11 компаній: ARK 21Shares, Invesco Galaxy, VanEck, WisdomTree, Fidelity, Valkyrie, BlackRock, Grayscale, Bitwise, Hashdex та Franklin Templeton.

У Мінцифри вважають біткоїн безпечним для економіки

Законопроєкти Міністерства цифрової трансформації та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) про оподаткування Біткоїн-індустрії не визнають BTC платіжним засобом. Тому біткоїни не є загрозою для української економіки.

Обидва законопроєкти, попри свої відмінності, наділяють функцією засобу платежу лише окремий вид віртуальних активів – токени електронних грошей. Вони визначені як різновид віртуальних активів, прив'язаних до вартості гривні.

У НБУ нагадали про статус Біткоїна

У Національному банку України досі не вважають цифрові активи засобом платежу.

На думку представників НБУ, зараз, коли країна перебуває у стані війни, будь-які зміни грошово-кредитної політики можуть призвести до сумних наслідків.

Bitwise віддасть біткоїн-розробникам частину прибутку від ETF

Компанія Bitwise Asset Management зобов'язалася пожертвувати 10% прибутку від Bitwise Bitcoin ETF некомерційним організаціям, які підтримують Біткоїн-розробки з відкритим вихідним кодом.

Пожертвування Bitwise насамперед підуть на потреби трьох некомерційних організацій: Brink, OpenSats та Фонду розвитку Біткоїна від Human Rights Foundation.

У Грузії автомобілі Toyota тепер можна купити за BTC

Автосалон Toyota Center Tbilisi в Грузії почав приймати до оплати біткоїни. Зробити це можна завдяки сервісу CityPay.

Крім того, CityPay домовився із платіжним сервісом Gate Pay від біржі Gate.io про розвиток біткоїн-платежів у Грузії. Ця колаборація відкрила доступ до біткоїн-платежів для 600 компаній по всій країні.

Індекс жадібності та страху досяг «екстремального рівня»

Індекс жадібності та страху 9 січня, напередодні схвалення спотового біржового біткоїн-фонду Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC), перейшов у зону «екстремальної жадібності».

Індекс настроїв біткоїна ненадовго перейшов у категорію «крайня жадібність» 5 грудня, набравши 75 балів. 4 грудня біткоїн подолав позначку в $40 000, а на день пізніше підскочив до $44 000.

На гаманець Сатоші Накамото переказали 27 BTC

Невідомий користувач надіслав 26,9 BTC (близько $1,17 млн) на адресу Genesis, що належить творцю Біткоїна Сатоші Накамото.

Комісія за транзакцію становила $100, що набагато вище за середнє. Спочатку гаманець було поповнено під час складної транзакції, в якій кошти переміщалися з трьох гаманців у 12 інших гаманців, а потім уже на адресу Сатоші Накамото. Більшість коштів надійшла з гаманця, що належить біржі Binance.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024