SEC ухвалила заявки на запуск біткоїн-ETF

SEC ухвалила заявки на запуск біткоїн-ETF

Новий інструмент полегшить доступ традиційних інвесторів до головного цифрового активу.

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) 10 січня ухвалила всі заявки на запуск спотового біржового біткоїн-фонду. Про це йдеться в офіційному рішенні відомства.

Заявки схвалили таким 11 компаніям: ARK 21Shares, Invesco Galaxy, VanEck, WisdomTree, Fidelity, Valkyrie, BlackRock, Grayscale, Bitwise, Hashdex та Franklin Templeton.

Ці компанії тепер отримали можливість надати інвесторам регульований та доступний інструмент для доступу до головного цифрового активу.

На відміну від традиційних інвестиційних шляхів, таких як пряме володіння або торгівля ф'ючерсами, біткоїн-ETF спрощує процес, дозволяючи ширшому колу інвесторів як інституційних, так і роздрібних брати участь у біткоїн-ринку.

Курс біткоїна стримано відреагував на рішення SEC, за останніми даними, монета торгується на рівні $46 680.

Комісії на біткоїн-ETF

Компанії, щодо яких SEC ухвалила запуск спотового біржового біткоїн-продукту, вже встановили свої комісії.

Так, комісія BlackRock становитиме 20 базисних пунктів протягом перших 12 місяців, поки фонд не досягне $5 млрд, комісія Fidelity становитиме 0,39%. Invesco та Galaxy повністю відмовляються від комісії протягом пів року, доки активи фонду не досягнуть $5 млрд. Після цього діятиме комісія у розмірі 0,59%. Інвестиційна компанія ARK та її кастодіан 21Shares оголосили комісію у розмірі 0,25%, таку саму, як і у VanEck. Valkyrie встановила комісію у розмірі 0,8% для свого ETF.

Що таке біткоїн-ETF?
Що таке біткоїн-ETF?
Біткоїн-ETF (біржові фонди) призначені для відстеження ефективності базового акт...
Bitcoin Magazine 08 серпня 2023

«Фейкове» схвалення біткоїн-фонду

Вперше про схвалення заявок на запуск біткоїн-ETF повідомили на сторінці SEC у соцмережі X 9 січня. Втім пізніше глава комісії Гері Генслер повідомив, що обліковий запис його відомства зламали. Повідомлення про схвалення заявок було видалено.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024