Хакери руками SEC «ухвалили» біткоїн-ETF

Хакери руками SEC «ухвалили» біткоїн-ETF

Глава комісії Гері Генслер зазначив, що обліковий запис його відомства у соцмережі X було скомпрометовано.

В акаунті Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) у соцмережі X 9 січня з'явилася інформація, що всі заявки на запуск біткоїн-ETF ухвалено. Проте трохи пізніше глава відомства Гері Генслер заявив про злам сторінки SEC.

Повідомлення про схвалення заявок було видалено. Біткоїн встиг відреагувати різким коливанням ціни, злетівши до $48 100 за монету, а потім курс скоригувався до $44 000. Станом на ранок 10 січня Біткоїн торгується по $46 000.

«Акаунт SEC було зламано і опубліковано несанкціонований твіт. Комісія з цінних паперів і бірж не ухвалила лістинг і торгівлю спотовими біржовими біткоїн-продуктами», – прокоментував Генслер ситуацію.

Як стався злам облікового запису SEC

Комісія з цінних паперів і бірж не застосувала елементарних заходів безпеки на своєму акаунті X, через що його було зламано і поширено неправдиві новини про біткоїн-ETF, повідомили у відділі безпеки соціальної мережі.

Після проведеного попереднього розслідування з'ясувалося, що зламу як такого не було.

«Компрометація відбулася не через злам систем X, а скоріше через те, що невідома особа отримала контроль над телефонним номером, пов'язаним з акаунтом, через третю сторону», – повідомили у відділі безпеки.

Цей інцидент порушує питання про базові заходи безпеки, що вживаються SEC, найвпливовішим регулятором інвестицій у США, за заявами якого уважно стежать усі великі компанії та інвестори.

Американські сенатори Джей Ді Венс і Том Тілліс надіслали листа до SEC з вимогою пояснити, чому та не дотримується елементарних норм щодо кібербезпеки.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Фейки та біткоїн-ETF

Ще один фейк про схвалення заявок щодо біткоїн-ETF стався 16 жовтня. Курс біткоїна зріс у моменті більше ніж на 9%, до позначки $30 000, після того як видання Cointelegraph опублікувало повідомлення, що заявку компанії BlackRock щодо спотового біткоїн-ETF нібито було схвалено.

Пізніше повідомлення було видалено, а Cointelegraph вибачився за те, що «твіт призвів до поширення неточної інформації».

Злам сторінки SEC та «схвалення» біткоїн-ETF – новини Bitcoin ETF

Повідомлення SEC про схвалення біткоїн-ETF виявилося фейковим. Глава відомства Гері Генслер заявив про злам.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024