Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїни Silk Road офіційно конфісковано урядом США, ЗМІ менше пишуть про «смерть» Біткоїна, До Квон залишається у Чорногорії, ще одна заявка на біткоїн-ETF, Human Rights Foundation роздала гранти, комісія за BTC-транзакції рекордно зросла, а майнери рекордно збільшили свої прибутки.

США остаточно конфіскували біткоїни Silk Road

20 грудня апеляційний суд США ухвалив остаточне рішення про конфіскацію 69 370 BTC та інших криптовалют, пов'язаних з маркетплейсом Silk Road, якого нині не існує.

У 2020 році міністерство юстиції США заарештувало і почало домагатися офіційної конфіскації цифрових активів, які на той момент оцінювалися більш ніж у $1 млрд. Декількома днями раніше 69 369 BTC було виведено з адреси гаманця майданчика.

ЗМІ стали рідше «ховати» біткоїн

Цього року провідні засоби масової інформації оголошували Біткоїн «мертвим» лише сім разів, що є найнижчим показником за останні десять років.

Так, з 2010 року Біткоїн оголошували «мертвим» 474 рази. Однак, згідно з даними, у 2023 році було зафіксовано всього сім «смертей», причому остання сталася 22 квітня.

Чорногорія скасувала екстрадицію До Квона

Рішення про екстрадицію співзасновника компанії-банкрута Terraform Labs До Квона було скасовано Апеляційним судом Чорногорії. Відповідне рішення ухвалено 17 грудня.

До Квона мали передати правоохоронним органам США чи Південної Кореї. Вибір країни залишався за міністерством юстиції Чорногорії.

Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF

Компанія 7RCC, що управляє активами, 18 грудня подала заявку до Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) на запуск спотового біржового фонду, заснованого на біткоїні та ф'ючерсах на вуглецеві кредити.

Згідно з попереднім документом, 7RCC збирається запустити спотовий ETF на базі біткоїна та ф'ючерсів на вуглецеві кредити.

Human Rights Foundation видала гранти на $500 000

19 грудня неурядова організація Human Rights Foundation (HRF) оголосила про фінальний цьогорічний раунд грантів для розвитку Біткоїн-спільноти.

Цього разу кошти отримали 18 проєктів, що працюють у сфері освіти, децентралізованого майнінгу, а також розробники Bitcoin Core. Сумарно на проєкти було виділено $500 000.

Комісія за BTC-транзакції сягнула $50

Розмір середньої комісії за транзакцію в мережі Біткоїна 16–17 грудня сягнув історичного максимуму – $40, а в моменті доходив до $50.

Одна з головних причин зростання комісії – обмежений розмір блоку в блокчейні Біткоїна, який становить лише 1 МБ. Це обмеження призводить до конкуренції між користувачами за включення їхніх транзакцій до блоку, здебільшого у періоди високого завантаження мережі. Коли багато користувачів надсилають транзакції одночасно, вони стикаються з потребою збільшувати комісії, щоб їхні транзакції були обрані майнерами для включення до наступного блоку.

Доходи майнерів рекордно зросли

16 грудня доходи майнерів досягли нового історичного максимуму – $9,98 млн на добу.

Цей рекорд перевершив попередній, досягнутий 8 травня 2023 року, коли майнери заробили $7,21 млн. Минулого місяця записи Ordinals знову почали активно додаватися до блокчейну Біткоїна після кількох місяців затишшя. Це призвело до різкого зростання комісій за транзакції в мережі.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024