ЗМІ стали рідше «ховати» Біткоїн

ЗМІ стали рідше «ховати» Біткоїн

Цього року популярні видання оголошували головний цифровий актив мертвим усього сім разів.

Цього року провідні засоби масової інформації оголошували Біткоїн «мертвим» лише сім разів, що є найнижчим показником за останні 10 років. Дані надав трекер «некрологів» BTC 99bitcoins.

Так, з 2010 року Біткоїн оголошували «мертвим» 474 рази. Проте, згідно з даними, у 2023 році було зафіксовано всього сім «смертей», причому остання сталася 22 квітня, коли мільярдер Чамат Паліхапітія заявив в епізоді подкасту All-In, що «криптовалюта мертва в Америці».

Трекер додає «некрологи» Біткоїна, якщо в матеріалах ЗМІ прямо стверджується, що BTC нічого не вартий або не вартуватиме, і тыльки якщо контент був підготовлений «автором із помітною аудиторією чи сайтом з великим трафіком».

Компанія також виявила, що більша частина «некрологів» цього року з'явилися в січні, у розпал ведмежого ринку, всього через два місяці після краху FTX, коли BTC насилу пробивався вище за позначку $17 000.

Цікаво, що 2017-й став роком з найбільшою кількістю «некрологів» про Біткоїн – 124, пори те, що цього року біткоїн досяг свого історичного максимуму в $20 000.

Третє місце за кількістю так званих «смертей біткоїна» зайняв 2021 рік, ще один піковий рік циклу, в якому актив подорожчав на 138% і досяг історичного максимуму в $69 000 у листопаді.

Тренди Google

З жовтня частота глобальних запитів щодо слова «Bitcoin» у Google знизилася до рівня 2020 року. Показники Google Trends є історично одним із важливих факторів, що впливає на вартість біткоїна. Проте трапляються й розбіжності. Наприклад, 16 грудня, показник частоти пошуку становив 15 балів (дані індексу за п'ять років), при тому, що з березня 2023 року біткоїн торгується в діапазоні від $24 700 до $44 000. У березні показники Google Trends становили 22 бали.

За останні два роки вартість біткоїна зазнала значних коливань. Досягнувши в листопаді 2021 року максимуму, у листопаді 2022 року вона впала до мінімуму в $15 400. Попри цю волатильність і нещодавнє зниження показників Google Trends, BTC вдалося повернутися до зростання та підтримувати стабільний торговельний діапазон з березня цього року.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Показники «Вікіпедії»

Проте у «Вікіпедії» дедалі більше користувачів намагаються знайти інформацію про Біткоїн. 8 вересня кількість щоденних переглядів досягла 7830 – максимуму з початку року.

Як зазначили аналітики платформи, увага ЗМІ та зростаюча ймовірність швидкого прийняття спотового біткоїн-ETF спонукають людей шукати інформацію про Біткоїн, аби зрозуміти, що це таке.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024